Strefa Outdoor

W tych kombinezonach Polacy zmierzą się z K2

W tych kombinezonach Polacy zmierzą się z K2

The North Face Himalayan Suit pomoże członkom Zimowej Narodowej Wyprawy na K2 w ekstremalnych warunkach, jakie napotkają przy próbie zdobycia zimą mierzącego 8611 m n.p.m. szczytu. K2 to ostatni niezdobyty zimą ośmiotysięcznik i najwyższy szczyt Karakorum, łańcucha górskiego słynącego z niezwykle surowego klimatu. Jednym z największych wyzwań, z jakimi przyjdzie się zmierzyć członkom polskiej wyprawy będą warunki atmosferyczne.

Czytaj więcej...

Plecak Thule Upslope - nim zaczniemy test

Plecak Thule Upslope

Markę Thule kojarzymy zapewne z produkcją bagażników dachowych do samochodów. I słusznie, ponieważ jeszcze jakiś czas temu właśnie tego typu asortyment firmy był w Polsce najbardziej znany. Te czasy odeszły już w niepamięć, a Thule co rusz, zaskakuje nas nowymi, ciekawymi projektami.

Czytaj więcej...

Guma CAT Rubber - nowość w butach wspinaczkowych Ocun

Buty Ocun Oxi QC to jeden z modeli, w których pojawi się nowa guma

Guma CAT Rubber po raz pierwszy zaprezentowana została światu w grudniu na targach OutDoor 2017 w Friedrichshafen. Chociaż sam producent podaje, że jej nazwę należy interpretować, jako skrót od Climbing Adhesion Technology, skojarzenia ze zwinnymi kotami są jak najbardziej na miejscu.

Czytaj więcej...

Trzej królowie wśród obuwia wysokogórskiego

Trzej królowie wśród obuwia wysokogórskiego

Nie łatwo ubrać się adekwatnie do warunków, które wyznacza nam wysokogórska zima. Czy wybieramy się o tej porze roku w Tatry, Alpy, Kaukaz, czy jeszcze wyższe góry, każdą mniej czy bardziej poważną wyprawę musimy zaplanować z dbałością o najmniejsze szczegóły. Bez cienia wątpliwości jednym z najważniejszych elementów naszego wyposażenia jest obuwie.

Czytaj więcej...

Rusza Ocun Testing Tour 2018

Rusza Ocun Testing Tour 2018

Ocun Testing Tour to impreza, która ma już wyrobioną renomę. Obecna edycja największego w naszym kraju testu butów wspinaczkowych rozpozczyna się 11 stycznia od eventu organizowanego w krakowskim Avatarze i potrwa do 15 lutego, kiedy to cykl zamknie spotkanie w bielskim centrum Primaroca. W tym roku jedną z atrakcji będzie konkurs, w którym wygrać można buty wspinaczkowe. Szczegóły dostępne podczas eventu na ściankach.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

male dolomity

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Statystyki

  • Artykułów: 7605
  • Odsłon artykułów: 21009805

';