A może by tak pod namiot?

Kategoria: Nowości / Strefa Outdoor

Przy dzisiejszej dostępności na rynku różnego rodzaju produktów, wybór namiotu nie jest taki znowu łatwy i prosty. Musimy uwzględniać bowiem chociażby takie rzeczy jak jego wielkość, porę roku w której będzie używany, kształt i rodzaj (namioty mogą być jednopowłokowe, dwupowłokowe). Jeśli pogoda i atmosfera dopisze, a nasz sprzęt – namiot nie zawiedzie, możemy poza drogim i luksusowym hotelem spędzić fajny czas na urlopie – w ciszy i spokoju, z dala od zgiełku i cywilizacji, obserwując wieczorami rozgwieżdżone niebo.

namiot1105
fot. baza zdjęć  PG,  Nanga Parbat

Należy jednak pamiętać, że im namiot większy, tym automatycznie robi się cięższy. Biorąc zatem to pod uwagę, na górski trek zaleca się taki namiot, który przede wszystkim jest lekki. Jeśli jednak wybieramy się na rodzinne wakacje i dodatkowo jeszcze dysponujemy samochód, nie ma wówczas przeszkód by zaopatrzyć się w duży i ciężki model - bagażnik samochodu na pewno nie ucierpi, a rodzinie będzie zwyczajnie dużo wygodniej, a co za tym idzie – i humory będą lepsze!

namiot1105 1
fot. baza zdjęć  PG, na stokach Nangi

W naszym górskim sklepie znaleźć można dosyć duży i szeroki wybór namiotów z przeznaczeniem dla różnych celów. Znajdziemy tu namioty ekspedycyjne, trekingowe oraz te najbardziej popularne – duże, przestronne i rodzinne. Sam jednak tego typu „dach nad głową” nie wystarcza. Potrzebna jest jeszcze masa różnych innych rzeczy, które to w ogromny sposób wpływają na jakość życia obozowego. Chodzi mi o takie niby mało ważne, prozaiczne i niezwykle przyziemne przedmioty jak: garnki, sztućce, talerze, lampki, linki do namiotów itp., a więc to co na biwaku jest niezbędne. Wszystkie tego typu akcesoria dostępne są również w naszym górskim sklepie. A co gdy mimo że nie mamy ze sobą namiotu, ale musimy spędzić noc poza domem? Na pomoc przychodzi nam wtedy specjalnie do tego stworzona płachta biwakowa. Jej różne wersje, warianty i modele, z łatwością znaleźć można w ofercie naszego górskiego sklepu.


 


Bartek Michalak

Sklep Górski

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 9584
  • Odsłon artykułów: 26130451
  
  ';