Imponująco mocne i wydaje – nowe czołówki od Mactronic

Kategoria: Strefa Outdoor / Nowości

Potężna moc, wysoka odporność na pył oraz wilgoć i nawet 100 godzin pracy na baterii. Mactronic zaprezentował solidną propozycję na jesienno-zimowe wyprawy – najnowsze czołówki VIZO i VIZO RC.

Wrocławski producent oświetlenia przenośnego wprowadził na rynek dwa nowe modele czołówek, które znakomicie sprawdzą się w czasie długich i wymagających wypraw. Stworzone na bazie niezwykle trwałego aluminiom lotniczego, odporne na pył i wilgoć (IP67) czołówki VIZO i VIZO RC przyciągają uwagę ciekawym designem i elegancką, czarną kolorystyką. – Nowe lampki pozwalają zerwać z przekonaniem, że decydując się na czołówkę, trzeba wybierać między dużą mocą i długim czasem pracy – mówi Cyprian Lemiech, dyrektor marketingu w firmie Mactronic. Jak to wygląda w praktyce?

Imponująco mocne i wydaje – nowe czołówki od Mactronic

Cała noc na pełnej mocy

Oba modele wyposażono w wydajną diodę Samsung LH351D LED, a także specjalnie zaprojektowaną soczewkę emitującą jednolite światło o szerokim kącie świecenia
i zasięgu 70 lub 100 metrów. Na szczególną uwagę zasługuje imponująca moc obu modeli – 635 lumenów w trybie BOOST i 400 lumenów w trybie 100% w przypadku VIZO oraz 735 lumenów w trybie BOOST i 400 lumenów w trybie 100% dla VIZO RC. Czołówki różnią się pod względem zasilania – użytkownicy mogą wybierać między modelem bateryjnym (3xAA) lub z wymiennym, ładowanym przez MicroUSB akumulatorem (2600 mAh). Warto zwrócić uwagę na wydajność obu modeli.

Imponująco mocne i wydaje – nowe czołówki od Mactronic

W trybie 100% latarki VIZO i VIZO RC zapewniają odpowiednio 12 godzin i 45 min oraz prawie 13,5 godziny pracy na baterii. W najniższym trybie obie lampki działają nieprzerwanie nawet przez 5 dni – mówi Cyprian Lemiech.

Imponująco mocne i wydaje – nowe czołówki od Mactronic

Lampki są przy tym niezwykle lekkie (mniej niż 200 gramów), co sprawia, że ich obecność na głowie lub kasku jest praktycznie niewyczuwalna w czasie wymagającego trekkingu. Sprzęt można dodatkowo odciążyć – dzięki odpinanemu zasobnikowi na baterie z kablem przedłużającym. Opcja to pozwala na schowanie źródła zasilania do plecaka lub pod kurtę i oszczędzanie baterii w zimne dni. Przedwczesnemu rozładowaniu się ogniwa zapobiega również opcja switch lock – blokada włącznika zapobiegająca przypadkowemu włączeniu się latarki np. podczas transportu. Na zasobnik trafiło też dodatkowe czerwone światło sygnalizacyjne (stałe lub migające), ułatwiające poruszanie się w grupie lub uprzedzające o naszej obecności pojazdy poruszające się za plecami.

Imponująco mocne i wydaje – nowe czołówki od Mactronic

Czołówka Mactronic VIZO

 • 635 lm w trybie BOOT
 • 12 h 45 min pracy w trybie 100% (400 lm)
 • Zasilanie 3 x AA
 • IP 67
 • 100 metrów zasięgu
 • Czerwona dioda sygnalizacyjna

Czołówka Mactronic VIZO RC

 • 735 lm w trybie BOOST
 • 13 h 25 min pracy w trybie 100% (400 lm)
 • Wymienny, ładowany przez MicroUSB akumulator
 • IP 67
 • 70 metrów zasięgu
 • Czerwona dioda sygnalizacyjna

Mactronic istnieje od 1989 roku. W ciągu blisko trzech dekad firma zbudowała pozycję europejskiego lidera produkcji oświetlenia przenośnego. Produkuje sprzęt oświetleniowy dla służb mundurowych, przemysłu oraz sportowców i turystów – głównie biegaczy, rowerzystów, miłośników gór, a także pasjonatów strzelectwa. Wrocławski producent nieustannie rozbudowuje ofertę i podbija nowe rynki. Obecnie produkty firmy są dostępne w Europie, Azji i Afryce. www.mactronic.pl

Sklep Górski

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 8195
  • Odsłon artykułów: 23032559
  
  ';