Porady

Jak prać odzież z membraną

Jak prać odzież z membraną

Odzież z membranami GORE-TEX® używana jest przez miłośników najróżniejszych form aktywności na świeżym powietrzu. Zapewnia doskonałą ochronę przed deszczem i wiatrem, odprowadzając jednocześnie wilgoć powstającą w czasie wysiłku fizycznego. Przedstawiamy poradnik Kursylawinowe.pl ze wskazówkami dotyczącymi prania i impregnowania tego typu produktów.

Czytaj więcej...

Jak nagrać film z zimowego wypadu w góry?

Jak nagrać film z zimowego wypadu w góry?

Kamera sportowa i gimbal to najlepszy sposób by osiągnąć niesamowite efekty. Dzięki lekkim kamerom sportowym nagrywanie filmów w czasie uprawiania różnego rodzaju aktywności na świeżym powietrzu stało się łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Małe kamery pozwalają na uzyskanie doskonałej jakości obrazu z samego serca akcji, bez strachu o zamoczenie czy zniszczenie sprzętu.

Czytaj więcej...

Jak wybrać namiot idealny do własnych potrzeb?

Jak wybrać właściwy namiot

Dostępność namiotów na współczesnym rynku outdoorowym i campingowym może przysporzyć człowieka o solidny zawrót głowy. Jeśli jeździmy pod namiot regularnie, wybór nowego modelu raczej nie powinien nam przysporzyć większego problemu. Korzystając z namiotu dobrze wiemy, na jakiego rodzaju kwestie zwrócimy uwagę przy zakupie kolejnego modelu. Sprawa ma się zupełnie inaczej w sytuacji, gdy jesteśmy na etapie poszukiwania naszego pierwszego namiotu.

Czytaj więcej...

Raki czy raczki – nie taki śliski temat

Raczki, wykorzystane podczas zimowego przejścia w Beskidzie Śląskim / fot.Katarzyna Irzeńska

Raki zimą stanowią podstawowe wyposażenie przy górskich wędrówkach w trudniejszym terenie czy przy wspinaczce. O ile prawie każdy słyszał o rakach, tak mniej popularne mogą okazać się raczki, które przydadzą się na prostych zlodowaconych szlakach górskich. Rozpoczynając swoją przygodę z górami w zimowych warunkach wiele z nas zada sobie serię pytań: kiedy przydadzą mi się raki, czy może potrzebuję zamiast raków raczki?

Czytaj więcej...

Zima na rowerze – zadbaj o sprzęt i komfort jazdy

Rowerem w zimę

Przystosowane do warunków ogumienie, regularna konserwacja wrażliwych elementów oraz odporne na wilgoć i mróz oświetlenie. Kręcenie pomimo zimy? Podpowiadamy, jak zadbać o sprzęt i komfort jazdy na mrozie.

Czytaj więcej...

Woda to nie przeszkoda? Zalane gadżety można odratować

Ochrona przed wodą

Zawartość szklanki wylądowała na smartfonie, GPS nie zniósł ulewy, a latarka zanurkowała w strumieniu. Wakacje sprzyjają takim wypadkom. Podpowiadamy, jak ratować zalaną elektronikę. Okazuje się, że kontakt z wodą, to nie wyrok dla elektro gadżetów. Trzeba tylko wiedzieć, co robić, a czego nie robić, kiedy już dojdzie do przykrego zdarzenia.

Czytaj więcej...

Czołówka idealna

zdjęcie z bazy zdjęć PG, Nocne żywioły

Dzień jest bardzo krótki, a przez najbliższe parę tygodni będzie jeszcze krótszy. Ale nawet kiedy przez te parę godzin zrobi się jaśniej, nie zabraknie pewnie też chmur i szarości. Przy okazji warto więc poświęcić chwilę czasu i zastanowić się nad wyborem najlepszej dla siebie czołówki. Zresztą takie urządzenie jak najbardziej powinno znaleźć się w plecaku każdego turysty. Tego wybierającego się na letnią wycieczkę w góry – również.

Czytaj więcej...

Od stóp do głów - Regatta na kolonię i każdą przygodę

Od stóp do głów - Regatta na kolonię i każdą przygodę

Lista niezbędnych rzeczy na wyjazd przekazana przez organizatorów wypoczynku często wywołuje panikę u rodziców. Co roku przed kolonią lub obozem całe rodziny udają się na zakupy brakujących akcesoriów. Warto wybrać taki sprzęt, który będzie wytrzymały, wygodny, funkcjonalny i jak najbardziej uniwersalny. Dziecko na wakacjach musi być zabezpieczone zarówno przed słońcem, jak i deszczem, wiatrem oraz chłodem. Jednocześnie wszystko musi się zmieścić do jednego plecaka lub walizki – o takich gabarytach i ciężarze, by młodzi koloniści sami byli w stanie bagaż udźwignąć i przetransportować na miejsce noclegu.

Czytaj więcej...

Latarki – niższa moc, większe możliwości

Latarki – niższa moc, większe możliwości

Latarka to popularny męski gadżet – wybieramy również „po męsku”, czyli z myślą, że im mocniejsza, tym lepsza. Czy zawsze? Okazuje się, że duża moc może stanowić niemały problem. Dowiedz się jak świecić z głową i oszczędzić na zakupie sprzętu.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

male dolomity

logo biale_proste2

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Statystyki

  • Artykułów: 7843
  • Odsłon artykułów: 21886169

';