Porady

Produkty Merino od Bergansa

Produkty Merino od Bergansa

Bardzo cenne i ważne jest dla nas to, aby dostarczone naszym klientom produkty były zarówno w przystępnej cenie, ale o najwyższych standardach bezpieczeństwa, praktyczności i niezawodności. Jak wiadomo firma Bergans of Norway znajduje się w ścisłej czołówce producentów odzieży outdoorowej, a jej wyroby stanowią istne „arcydzieło” w swojej klasie. Tym bardziej miło nam być jej ambasadorem, zagorzałym propagatorem i co oczywiste posiadać w ofercie naszego sklepu, wiele produktów właśnie tej marki.

Czytaj więcej...

Śpiwory na każdą porę i miarę. Jakie wybrać?

Śpiwory na każdą porę. Jakie wybrać?

Zimna wiosna? Wczesna jesień? Kto powiedział, że biwakować można tylko latem? Dzięki śpiworom oferowanym przez Sklep Górski , przyjemność z obcowania z przyrodą możliwa jest praktycznie przez cały rok.

Czytaj więcej...

Buty na wspin i latem, i zimą – w dobrej cenie

Buty na wspin i latem, i zimą – w dobrej cenie

Lato powoli się kończy. Co prawda jesienią również pogoda często sprzyja wspinaczce nie zmienia to faktu, że warto pomyśleć o nowym obuwiu do pokonywania zarówno skalnych tras, jak i ścianek wspinaczkowych w halach podczas dni, kiedy pogoda uniemożliwia wspinanie „pod chmurką”. Jakie wybrać? Radzą eksperci Sklepu Górskiego .

Czytaj więcej...

Jak wędrować to z plecakiem. Eksperci radzą, jaki wybrać

Jak wędrować to z plecakiem. Eksperci radzą, jaki wybrać

Plecak poruszający się w rytm ruchów ciała? Plecak jak kręgosłup? Plecak wielki, ale… lekki? Wreszcie plecak dla przyszłych zdobywców gór – dzieci? Takie produkty tylko od Bergansa dostępne są w Sklepie Górskim. Eksperci radzą, który z nich wybrać i dopasować do planowanej aktywności.

Czytaj więcej...

Innowacyjne ubrania – w góry i na hale

Innowacyjne ubrania – w góry i na hale

W ofercie Sklepu Górskiego  możemy znaleźć produkty być może mniej znanej szerszemu gronu firmy, niemniej jednak oferującej doskonałej jakości ubrania sportowe, specjalnie przystosowane go górskiej aktywności. Co ciekawe, nadające się nie tylko w plenery, ale i na jesienne czy zimowe ćwiczenia „pod dachem”. Mowa o włoskiej firmie Karpos.

Czytaj więcej...

Na rower (górski) z Bergans of Norway

Na rower górski z Bergans of Norway

Zima ustępuje ze szlaków, coraz mniej śniegu zalega w niższych partiach gór – a więc tam, gdzie najlepiej jeździć na rowerze górskim. Pierwsze też górskie trasy rowerowe stają otworem. Najwyższy więc czas wyciągnąć ze strychów i piwnic swoje „dwa koła” i przygotować je do sezonu. Warto też pomyśleć o tym, co na siebie włożyć, zwłaszcza na czas wiosennych, przejściowych dni, kiedy niekoniecznie kilometry przyjdzie nam pokonywać przy upalnej pogodzie.

Czytaj więcej...

Kijki trekkingowe

Kijki trekkingowe

Niezależnie czy na górską wycieczkę wybieramy się zimą czy w sezonie letnim, kije trekkingowe są czymś, co zdecydowanie poprawia komfort naszej górskiej wycieczki. Po pierwsze dodatkowe punkty podparcia oddziałują znacznie na nasze bezpieczeństwo, poprawiają równowagę, stabilizują i nieraz zapobiegają różnym kontuzjom, upadkom czy poślizgnięciom. Po drugie, używanie tego rodzaju sprzętu odciąża kręgosłup i nogi, co w zdecydowany sposób ułatwia nam wędrowanie. Warto pamiętać, że po górach chadzamy przeważnie z plecakiem, co dodatkowo wpływa na nasze ciało i dlatego ograniczajmy ewentualne negatywne skutki jak najbardziej się da.

Czytaj więcej...

Eksperci Sklepu Górskiego zapraszają na wspinaczkę

Eksperci Sklepu Górskiego zapraszają na wspinaczkę

Wraz z rozkwitającą wiosną, coraz więcej osób przymierza się do „wyjścia na skałki”. W nowy sezon warto wejść z nowym, sprawdzonym i polecanym przez entuzjastów sportów górskich sprzętem- butami, linami czy choćby ze spodenkami. Takie można dostać w Sklepie Górskim

Czytaj więcej...

Plecaki firmy Nordisk

Plecaki firmy Nordisk

Tym razem po raz kolejny, pragniemy przedstawić Wam firmę Nordisk, której to produkty również znaleźć można w naszych sklepach. Obok pozostałych wyrobów, całej historii i filozofii tej marki, o której ostatnio pisaliśmy, dzisiaj chcielibyśmy szczególną uwagę zwrócić na produkowane tam plecaki – zarówno te miejskie jak i przeznaczone do górskiej aktywności (mniejsze oraz większe).

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

male dolomity

logo biale_proste2

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Statystyki

  • Artykułów: 9590
  • Odsłon artykułów: 26140588

';