Pora żeby zacząć myśleć o zimie

Kategoria: Strefa Outdoor / Porady

Warunki na górskich szlakach poprawiły się. Prognozy długoterminowe też wyglądają dosyć optymistycznie. Słońce, temperatury powyżej 10 stopni, a wielokrotnie prawie 20... Śnieg, który pod koniec września niektórym turystom pokrzyżował plany i „postraszył” zapewne stopnieje, a na prawdziwą, mroźną zimę przyjdzie nam jeszcze zaczekać.

Mimo to, warto już teraz przejrzeć zimowy sprzęt i cały swój ekwipunek (na spokojnie i bez paniki) bo nagle „obudzimy się” np. w grudniu, gdzie ceny za wszystkie takie rzeczy rosną drastycznie, a poza tym część produktów zdaje się być już mocno przebrana.

 

zimasg0810
Otoczenie Morskiego Oka zimą. Widoczna północna ściana Kazalnicy oraz Mięguszowiecki Szczyt Czarny. Fot: Przemysław Bucharowski/portalgorski.pl.

Na co zatem zwrócić uwagę?

Liny, raki, czekany, kaski dostępne są naszych sklepach i to w promocyjnych cenach – oczywiście jednak „świat na tym się nie kończy”.

Warto zaopatrzyć się w dobrą, ciepła, kurtkę i co ważne - lekką, z odpowiednią membraną. Podobnie rzecz się ma gdy chodzi o spodnie czy buty. Wypada podkreślić, że ceny tych produktów są naprawdę niskie i mocno konkurencyjne. Jeszcze odnośnie butów – bez względu czy szuka ktoś butów trekkingowych i uniwersalnych, czy też specjalistycznych, przystosowanych do określonych warunków wspinaczkowych, w naszym sklepie z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Nie zapominajmy też o czapkach, rękawicach czy szalikach! Bez względu czy też mamy zamiar wybrać się krótki spacer, lekki trekking, ski-toury czy ekstremalne wspinanie, wizyta w sklepie PG powinna załatwić sprawę.

A na koniec jeszcze jedna rzecz...

Klienci bardzo sobie chwalą (cenę, komfort, wygodę), naszych skarpet marki WIGWAM.

Zadbajmy także o właściwy plecak. Jeśli chcemy zmieścić tam specjalistyczny, sprzęt zimowy i nie musieć za każdym razem przekopywać całej jego zawartości w poszukiwaniu jakiejś jednej, małej rzeczy, to jego pojemność nie powinna być raczej mniejsza niż 45/50L.

 

Sklep Górski

Bartek Michalak

Źródła:
http://www.portalgorski.pl/,
http://sklep.portalgorski.pl/,
http://tpn.pl/.

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 9269
  • Odsłon artykułów: 25350146
  
  ';