Idziemy na biwak

Kategoria: Strefa Outdoor / Porady

Każdy pewnie zaczynał swoją przygodę z górami od nieśmiałego wędrowania po dosyć łatwych i krótkich szlakach blisko wynajętej kwatery. Dopiero w następnym etapie najczęściej pojawiają się noclegi w schroniskach (w zamówionych pokojach i „na glebie”). W końcu przychodzi czas aby spróbować samodzielnie, gdzieś wysoko rozbić namiot, założyć swego rodzaju „bazę” i poczuć się jak prawdziwy, ekstremalny zdobywca i człowiek gór! Z tym jednak tak łatwo nie jest. Raz, że przepisy np. TPN zakazują takich rzeczy na terenie Parku, a poza tym sam namiot, karimata i śpiwór nie wystarczą. Potrzeba do tego o wiele więcej różnych przedmiotów i patentów. Zresztą nie dotyczy to jedynie gór. Wszelka aktywność outdoorowa i nocne biwakowania rodzą potrzebę dodatkowego uwzględnienia przeróżnych przedmiotów, o których normalnie byśmy nigdy nie pomyśleli. Ich duża liczba, a co za tym idzie i ciężar, wymuszają na producentach, aby ci stale ulepszali swoje produkty, opracowywali nowe patenty i używali do tego coraz to lżejszych materiałów.

Nasz sklep oferuje naprawdę sporo różnych innowacyjnych rozwiązań. Pamiętajmy jednak, że rynek dostępności tego typu produktów jest niezwykle dynamiczny. Stale coś się zmienia i pojawiają się jakieś nowości. Warto więc być na bieżąco i co pewien czas uaktualniać i monitorować swój stan posiadania.

biwak0711
zdjęcie z bazy zdjęć PG, Dolina Val Stalata z Kessel Ciadin de Stalata, niedaleko Biwakcontainer Cadore

Należy pamiętać szczególnie o takich rzeczach jak np.:

-kuchenka,

-naczynia,

-lampa (oświetlenie),

-ręcznik.

Jako kuchenka należy bardziej rozumieć przeróżne akcesoria. A więc same palniki, ale i również kartusze. Naczynia zaś to garnki, patelnie, talerze, miski, miseczki, a także czajniki, kubki oraz sztućce. Gdy chodzi natomiast o oświetlenie, rozwiązanie w tej kwestii może być dwojakie. Oczywiście najlepszym, najbardziej sprawdzonym sposobem jest korzystanie ze specjalnie do tego stworzonej lampy biwakowej. Można również używać czołówki (jeśli ta oczywiście ma możliwość regulacji światła, jego intensywności i kąta padania). I oczywiście coś do zjedzenia! Zamiast samemu kupować półprodukty i konstruować sobie indywidualne wyprawowe menu, można zaopatrzyć się w odpowiednie liofilizaty, batoniki i energetyczne napoje. Wszystkie te wspomniane i niezbędne przedmioty, dostępne są w naszym górskim sklepie. A więc zapraszamy do nas, a potem to już tylko na biwak...

Zwłaszcza, że teraz – przez cały LISTOPAD, wszystkie PRODUKTY w naszym sklepie objęte są promocją. Polega na tym, że bez względu na rodzaj zakupionego produkty i wydaną u nas kwotę, wysyłka jest całkowicie darmowa! 

Sklep Górski

Bartek Michalak

Źródła:
http://www.portalgorski.pl/,
http://sklep.portalgorski.pl/,
Internet (ogólnie).

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 9584
  • Odsłon artykułów: 26130390
  
  ';