Wysokiej jakości wyroby firmy Yeti

Kategoria: Strefa Outdoor / Producenci

Cała historia zaczęła się w 1983 r., kiedy to niemiecki wspinacz – Bernd Exner, planował swoje zimowe wspinanie w górach Rumuni. Niestety, ale nigdzie nie mógł on znaleźć dla siebie odpowiednika śpiwora. Ostatecznie postanowił go uszyć sam, a konkretnie zrobiła to jego żona.

Z czasem zaczęli oni (jako małżeństwo) też szyć pewne rzeczy dla znajomych innych wspinaczy. Szybko okazało się, iż sprawdzają się one rewelacyjnie w ekstremalnych warunkach. Wraz z obaleniem Muru Berlińskiego w 1989 r., firma Yeti zaistniała na rynku oficjalnie stając się jednocześnie popularna w Austrii, Szwajcarii i we Włoszech.

0107yeti

Produkowane są tu przede wszystkim śpiwory (chociaż nie tylko oczywiście). Ale produkty te z jednej strony charakteryzuje fantastyczna lekkość i prostota, a z drugiej strony niesamowita praktyczność. Są one bowiem ciepłe, nieprzemakalne i chronią od wiatru. Często zresztą, firma stwarza kolejne innowacyjne materiały, tkaniny i zaskakująco użyteczne patenty.

Zapraszamy również na oficjalną stronę firmy:

https://yetiworld.com/.

Należy odróżnić niemiecką firmę Yeti od polskiej o tej samej nazwie, która to zgodnie z przepisami Unii Europejskiej zmieniła markę i obecnie jest określana jako Aura.

Produkty firmy Yeti dostępne są również w naszym sklepie. Ale to nie koniec! Obok produktów firmy Yeti, mamy również sprzęt oraz odzież różnych innych marek i producentów. Bez problemu dobrać tu można odpowiednie elementy stroju czy sprzętu do wszelakiej aktywności outdoorowej. A na dodatek wszystko to jest proponowane w dość korzystnej cenie.

Bartek Michalak

Źródła:
http://www.portalgorski.pl/,
http://sklep.portalgorski.pl/,
Internet (ogólnie).

Sklep Górski

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 9778
  • Odsłon artykułów: 26654476
  
  ';