Rękawice ALTA WB firmy Kanfor

Kategoria: Strefa Outdoor / Testy sprzętu

Zima to wspaniała pora roku, aby jednak być zdolnym dostrzec jej uroki musimy wcześniej odpowiednio się do niej przygotować. Gdy temperatura spada poniżej -10 stopni Celsjusza, a do tego zaczyna mocniej wiać bez odpowiedniej garderoby przyjemność z niedzielnego spaceru bywa raczej wątpliwa.

Na ratunek przychodzą nam jednak akcesoria, które na nowo pozwalają spojrzeć na świat z cieplejszej perspektywy.


Chciałbym podzielić się swoimi odczuciami z użytkowania odzieży termoaktywnej, którą miałem okazję przetestować na zboczach Elbrusa podczas zimowej wyprawy (Zimowy Elbrus 2013).
Cykl artykułów poświęcony jest recenzji sprzętu firmy “Kanfor”.

Rękawice ALTA WB

Opis ogólny
ALTA WB to polarowe rękawice jednopalczaste, produkowane przez firmę “Kanfor”. Ich cechą charakterystyczną jest zdejmowana, zakrywająca cztery palce, część przednia. Takie rozwiązanie w razie potrzeby umożliwia nam bardzo szybkie i wygodne operowanie rękoma bez potrzeby ściągania rękawic. Łapawice dostępne są w kolorze czarnym, w czterech rozmiarach (S, M, L, XL).
 Rękawice ALTA WB firmy Kanfor
Materiał i wykonanie
Rękawice uszyte są z materiału Polartec® Windbloc®, który gwarantuje doskonałą ochronę przed wiatrem i wilgocią. Tkanina ta dodatkowo dobrze „oddycha”, ułatwia to transport pary wodnej na zewnątrz i zachowanie komfortu termicznego.
Rękawice ALTA WB firmy Kanfor
 
Na mankietach zastosowano mocny ściągacz, który przystaje do nadgarstka, jest to dobre zabezpieczanie przed dostaniem się do środka śniegu.Łapawice są staranie wykonane, a wszystkie krawędzie obszyte elastyczną lycrą. Ma to szczególne znacznie przy zdejmowanej części przedniej, która dzięki zastosowanej gumce dobrze przylega do dłoni, co uniemożliwia dostanie się do środka zarówno śniegu czy wiatru.
Rękawice ALTA WB firmy Kanfor
 

Po zewnętrznej stronie rękawic, w okolicach palców, umieszczono specjalny rzep. Dzięki niemu możemy przyczepić górną część rękawicy, aby ruchoma część nie opadała. W mojej ocenie, rzep górny powinien być jednak umieszczony zdecydowanie wyżej (np. na mankiecie), wtedy część przednia przylegałaby do ręki znacznie lepiej, co byłoby ułatwieniem podczas wyjmowania rzeczy z plecaka.

 Rękawice ALTA WB firmy Kanfor

W okolicach nadgarstka zastosowano również plastikowy haczyk, który umożliwia nam spięcie łapawic.

Ocena
ALTA WB to ciepłe rękawice, które na wyprawie były przeze mnie wykorzystywane z reguły jako druga warstwa. Pierwszą, na ogół stanowiły cienkie rękawiczki FURIO (o których pisałem w osobnym wpisie). Ze względu na zastosowanie wysokiej klasy materiału, łapawice zdecydowanie nadają się na wykorzystanie w czasie mroźnych dni. Nie straszny jest im również wiatr, który jest skutecznie blokowany przez membranę Windbloc®.
Komfort termiczny to jednak pojęcie indywidualne, ja do zmarzluchów raczej nie należę. Z mojego doświadczenia mogę stwierdzić, że “uzbrojony” w zestaw rękawic FURIO + ALTA WB byłem w stanie wspianać się kilka godzin, nawet kiedy temperatura spadała poniżej -20 st. C.

 Rękawice ALTA WB firmy Kanfor
Oczywiście duże znaczenie ma tutaj aspekt sytuacyjny, inaczej będziemy odczuwać temperaturę podczas oczekiwania na przystanku niż gdy będziemy w ciągłym ruchu. Jednak podczas zimy w mieście, mnie te rękawice nie zawiodły ani razu. Ponadto ich konstrukcja, chociaż znana już od wielu lat, w obecnym czasie zyskuje na znaczeniu. Zwłaszcza kiedy przychodzi nam korzystać ze smartfona czy odtwarzaczy MP3 z ekranem dotykowym.

Podsumowanie
Reasumując, łapawice ALTA WB to dobry wybór zarówno dla tych, którzy szukają ciepłych rękawic na wyjazd w góry, jak również do codziennego użytkowania. Zastosowanie materiału Polartec® Windbloc® sprawia, że mają one doskonałe właściwości izolacyjne, a przy tym są lekkie i wytrzymałe.
Łapawice firmy “Kanfor” to bardzo solidny produkt za przystępną cenę, zdecydowanie godny polecenia.

O firmie
“Kanfor” jest polską firmą, która obecna jest na rynku od ponad 20 lat. Posiada licencję na produkcję odzieży z różnego typu materiałów Polartec®. Daje nam to gwarancję, że produkty w ofercie tego producenta powstały z najlepszych obecnie dostępnych materiałów. Warto również wspomnieć, że produkty firmy “Kanfor” sygnowane są napisem “MADE IN POLAND”.

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 9354
  • Odsłon artykułów: 25545725
  
  ';