Czapka TUR firmy KANFOR

Kategoria: Strefa Outdoor / Testy sprzętu

Chciałbym podzielić się swoimi odczuciami z użytkowania odzieży termoaktywnej, którą miałem okazję przetestować na zboczach Elbrusa podczas zimowej wyprawy - Zimowy Elbrus 2013. Tym razem pod lupą czapka TUR firmy KANFORTUR to profilowana czapka ze specjalną osłoną na uszy. Dostępna jest w dwóch rozmiarach, S/M oraz L/XL i trzech kolorach: czarnym, czerwonym i niebieskim. Zastosowano w niej dodatkowe zapięcie - elastyczny sznurek ze stoperem. Czapka doskonale przylega do głowy, a w związku z tym sprawdzi się również jako czapka pod kask.

Czapka TUR firmy KANFOR

Materiał i wykonanie
Czapka uszyta jest z dwóch różnych materiałów. Polartec® Windbloc® jest wiatroodporną dzianiną, z której zrobiono dolną część czapki. Natomiast góra zastała wykonana z materiału termicznego Polartec® Thermal Pro®. Nasze uszy są dobrze izolowane od wiatru, jesteśmy także chronieni przed mrozem, a w przypadku wzmożonego wysiłku, pot będzie odparowywał przez lepiej oddychającą warstwę górną. Dobre przylgnięcie do głowy zapewnia elastyczna lamówka z lycry, którą obszyta jest krawędź czapki.

Czapka TUR firmy KANFOR
Jakość wykonania stoi na bardzo wysokim poziomie. Wszystkie elementy czapki są bardzo precyzyjnie wykończone, a dodatkowo szwy są zupełnie nieodczuwalne. To wszystko sprawia , że sprawia, że mamy do czynienia z produktem wysokiej klasy. Czapka wygląda bardzo solidnie i rzeczywiście, po dwóch miesiącach intensywnego korzystania, nie widać na niej śladów zużycia.

Ocena
Czapka idealnie nadaje się do górskiej działalności eksploracyjnej. Tak jak wspomniałem na początku, miałem okazję przetestować ją na zimowej wyprawie na Elbrus. Muszę przyznać, że sprawdziła się tam znakomicie, zarówno podczas samej podróży pod górę, jak i później w czasie akcji górskiej. Zastosowanie dwóch różnych materiałów Polartec® sprawia, że czapka jest uniwersalna, chroni zarówno przed wiatrem, jak i mrozem.
Nawet podczas ataku szczytowego, przy temperaturze poniżej -20 st. C i dość silnym wietrze, komfort cieplny był zachowany (na głowę miałem dodatkowo naciągnięty kaptur).
Czapka ta przeznaczona jest raczej na niższe temperatury, gdy ta wahała się w granicach 0 stopni, było mi w niej zwyczajnie za ciepło.

Czapka TUR firmy KANFOR

Jeżeli miałbym się do czegoś “przyczepić” to jest to... „zbyt dobra” izolacja części nausznikowej. W połączeniu z dobrze skrojonym skutkuje to znacznym wygłuszaniem dźwięków. Podczas wyjazdu zdarzało się, że nie słyszałem, co mówi do mnie partner i musiałem podwijać jeden z nauszników.

Podsumowanie
TUR to wysokiej klasy techniczna czapka termoaktywna ze specjalną ochroną uszu. Dobre wyprofilowanie gwarantuje dostosowanie się do kształtu głowy, przez co możemy zakładać ją samodzielnie, jak również pod kask. Zastosowanie najnowocześniejszych materiałów sprawia, że świetnie sprawdzi się podczas mroźnych i wietrznych dni.
Na koniec jeszcze jednej wielki plus - cena, można ją kupić już za 67 zł (cena z internetowego sklepu producenta). W porównaniu z cenami innych producentów daje to świetny stosunek jakości do ceny.
W mojej ocenie produkt zdecydowanie godny polecenia.

Informacja od producenta:
Obecnie w produktach "nausznych" z materiału membranowego stosujemy dziurkowanie , nie zmienia to izolacyjności, ale poprawia słyszalność.

O firmie
“KANFOR” jest polską firmą, która obecna jest na rynku od ponad 20 lat. Posiada licencję na produkcję odzieży z różnego typu materiałów Polartec®. Daje to gwarancję, że produkty w ofercie tego producenta powstały z najlepszych obecnie dostępnych materiałów. Warto również wspomnieć, że produkty “KANFORA” sygnowane są napisem “MADE IN POLAND”.

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 9354
  • Odsłon artykułów: 25545725
  
  ';