Marek Kamiński dookoła Tatr

Kategoria: Nowości / Turystyka górska

No Trace Tatra – tak nazywa się najnowszy projekt naszego fenomenalnego polarnika - Marka Kamińskiego. Osiem dni i dwieście kilometrów na piechotę dookoła Tatr – to plany tego znakomitego podróżnika na swoją najbliższą, październikową wyprawę.

zdjęcie z bazy zdjęć PG, Przełęcz Krzyżne / fot. Asia K.zdjęcie z bazy zdjęć PG, Przełęcz Krzyżne / fot. Asia K.

Całe przedsięwzięcie ma na celu głównie zwrócenie uwagi na wyjątkowość Tatr, a jednocześnie na problemy (szczególnie związane z działalnością człowieka) z jakimi boryka się TPN czy TANAP.

Wszystko kwituje Marek Kamiński:

Ambicją wszystkich ludzi jest pozostawić po sobie ślad na Ziemi i najczęściej tym śladem są śmieci. Ja chcę przejść wokół Tatr, pozostawiając po sobie jedynie ślad w świadomości ludzi.

Podróż zacznie się 12 października, w Zakopanem. W jej trakcie Kamiński odwiedzi miejsca, w których ten negatywny pierwiastek działalności człowieka jest szczególnie widoczny. Spotykać się będzie z ratownikami, przyrodnikami, artystami, zwykłymi mieszkańcami czy przypadkowymi turystami itd. Markowi Kamińskiemu zależy, by poprzez własne działania pozostawić ślad w umysłach ludzi, pokazanie im, że przez podróże można pozytywnie wpływać na otoczenie, szanując środowisko i dając coś od siebie.

Trasa powiedzie z Zakopanego przez Orawice, Zuberec, Kwaczany, Liptowski Mikulasz, Podbańską, Smokowce, Tatrzańską Łomnicę, Zdziar, Łysą Polanę, Morskie Oko i z powrotem do Zakopanego. Przebieg wyprawy No Trace Tatra można będzie śledzić na portalach społecznościowych Marka Kamińskiego i Tatrzańskiego Parku Narodowego. Można też dołączyć do wydarzenia na facebooku - No Trace Tatra

Projekt jest wstępem do podróży Marka Kamińskiego dookoła świata.

Bartek Michalak

Źródło:
http://tpn.pl/nowosci/wyspa-na-morzu-cywilizacji.

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 8195
  • Odsłon artykułów: 23032668
  
  ';