male dolomity

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Statystyki

  • Artykułów: 7270
  • Odsłon artykułów: 19664414

Bezpieczeństwo

Bezpieczny Kazbek 2017

Bezpieczny Kazbek 2017

Projekt „BEZPIECZNY KAZBEK” realizowany jest przez fundację MEDYK RESCUE TEAM. Celem projektu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa turystów i wspinaczy odwiedzających szczyt Kazbek oraz znajdujących się w górach na terytorium Gruzji ze szczególnym uwzględnieniem obywateli Polski.

Czytaj więcej...

Co zabrać w góry podczas upałów?

Zdjęcie z bazy zdjęć PG, Polana Kalatówki, fot. Jolanta Nowacka

Temperatury bardzo wysokie, niebo czyste, wycieczkowiczów (tych doświadczonych i mniej) masa – co więc spakować do plecaka i o czym trzeba pamiętać gdy jest tak gorąco, a my wybieramy się mimo wszystko na górskie „podboje”? Ratownicy TOPR po raz kolejny apelują do wszystkich, aby szczególnie zadbać o dostateczną ilość wody.

Czytaj więcej...

Nas obchodzi – a Ciebie?

Nas Obchodzi

Rosnąca liczba turystów w górach to również rosnąca liczba wypadków. Instruktorzy fundacji Safe Water Safe Land – ratownicy górscy, medyczni i instruktorzy pierwszej pomocy – wraz z grupami ratowniczymi z rejonu Beskidu Sądeckiego zapraszają w dniach 14-17 września do wspólnego treningu ratownictwa i bezpieczeństwa na szlaku.

Czytaj więcej...

Dla kogo jest ubezpieczenie górskie Bezpieczny Powrót?

images/content/2017/07/thumb_warianty.jpg

Przygotowane we współpracy z Polskim Związkiem Alpinizmu ubezpieczenie PZU Bezpieczny Powrót zostało stworzone z myślą o każdym, kto kocha góry. Przeznaczone jest także dla osób uprawiających sport rekreacyjnie i wyczynowo, w tym sporty wysokiego ryzyka.

Czytaj więcej...

Szykujesz się do wycieczki w góry? Koniecznie zapoznaj się z videoporadnikiem „Bezpiecznie w górach”

fundacja dorastaj z nami

O czym należy pamiętać, przygotowując się do wyjścia w góry? Jak zachować się, jeżeli jesteśmy świadkami wypadku? Co robić, gdy się zgubiliśmy? Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdują się w cyklu porad „Bezpiecznie w górach” przygotowanym przez Fundację Dorastaj z Nami przy współpracy z GOPR. Pamiętaj: dbając o swoje bezpieczeństwo, pomagasz ratownikom GOPR i TOPR.

Czytaj więcej...

Wideoporadnik „Bezpiecznie w górach”

Wideoporadnik „Bezpiecznie w górach”

O czym należy pamiętać, przygotowując się do wyjścia w góry? Jak zachować się, jeżeli jesteśmy świadkami wypadku? Co robić, gdy się zgubiliśmy? Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdują się w cyklu porad „Bezpiecznie w górach” przygotowanym przez Fundację Dorastaj z Nami i GOPR. Pamiętaj: dbając o swoje bezpieczeństwo, pomagasz ratownikom GOPR i TOPR.

Czytaj więcej...

Aplikacja ratunkowa

Aplikacja ratunkowa

Nie tak dawno pisałem a aplikacji Kasprowy Wierch, której zadaniem jest przede wszystkim udzielanie odpowiedzi na podstawowe pytania typu: Co widzę? Gdzie jestem? Jaka z tym miejscem wiąże się historia, opowieść, legenda? Co widzę? Gdzie idę? Krótko mówiąc ma ona charakter głównie informacyjno-poznawczy. Tego typu aplikacji kilka jest. Również można monitorować na bieżąco zmieniającą się pogodę oraz inne warunki.

Czytaj więcej...

Akademia Górska z PZU

Akademia Górska z PZU

Rusza kolejna, letnia edycja Akademii Górskiej z PZU. Tym razem możecie spróbować letnich aktywności pod okiem górskich autorytetów! Pierwsza, letnia edycja Akademii cieszyła się wielkim zainteresowaniem – miejsca na warsztatach rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Kolejna - zimowa podobnie!

Czytaj więcej...

Komendant TPN radzi

Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Widok z Turni nad Rohatką - Wysoka i Rysy

Po raz kolejny, paru mądrych i niezwykle praktycznych rad udzielił dla górskich turystów w wywiadzie dla Tygodnika Podhalańskiego, komendant TPN – pan Edward Wlazło. Szczyt sezonu, a także niepewna sytuacja ogólnoświatowa (zwłaszcza w krajach arabskich) powodują, że w Tatrach wręcz roi się od turystów wszelkiej maści. Wśród nich nie brakuje odpowiedzialnych, doświadczonych „ludzi gór”, ale i rozbawionych, pijanych itd. Pół biedy, jeśli spędzają oni czas na Krupówkach. Ale część z nich mimo wszystko idzie w góry, a wtedy bywa różnie...

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"


';