Aplikacja ratunkowa

Kategoria: Turystyka górska / Bezpieczeństwo

Nie tak dawno pisałem a aplikacji Kasprowy Wierch, której zadaniem jest przede wszystkim udzielanie odpowiedzi na podstawowe pytania typu: Co widzę? Gdzie jestem? Jaka z tym miejscem wiąże się historia, opowieść, legenda? Co widzę? Gdzie idę? Krótko mówiąc ma ona charakter głównie informacyjno-poznawczy. Tego typu aplikacji kilka jest. Również można monitorować na bieżąco zmieniającą się pogodę oraz inne warunki.

Dzisiaj będzie trochę szczegółów o bezpłatnej aplikacji Ratunek, która to jest aprobowana przez GOPR, TOPR, MOPR i WOPR, a także stanowi nieodłączny element oficjalnego systemu powiadamiania o zgłoszeniu wypadku.

Aplikacja Ratunek

Funkcje aplikacji umożliwiają przede wszystkim wezwanie pomocy i automatyczną lokalizację potrzebującego pomocy. Możliwe jest też prowadzenie dokumentacji medycznej czyli przekazywanie ratownikom wpisywanych istotnych wiadomości o stanie zdrowia i aktualnej sytuacji. Dzięki temu wszystkiemu, ratownicy mają możliwość dzwonienia, wysyłania smsa do poszkodowanego, uzyskują też informacje o jego teraźniejszej lokalizacji i stanie naładowania baterii w jego urządzeniu mobilnym.

Aplikację można pobrać i dowiedzieć się więcej tutaj:
http://www.ratunek.eu/

Bartek Michalak

Źródła:
http://www.tygodnikpodhalanski.pl/n/41537,
http://www.ratunek.eu/.

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 8211
  • Odsłon artykułów: 23066948
  
  ';