Najważniejsze zasady bezpieczeństwa w górach – zobacz infografikę!

Kategoria: Turystyka górska / Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo w górach to ciągle aktualny, a przede wszystkim bardzo ważny temat. Poznanie najważniejszych zasad bezpieczeństwa zmniejsza ryzyko niewłaściwych zachowań w górach i nieodpowiedniego przygotowania, dlatego firma EACTIVE we współpracy z Bieszczadzką Grupą GOPR przygotowała specjalną infografikę – zobacz jak przygotować się do wycieczki w góry!

Turystyka górska stale się rozwija, co oznacza z roku na rok zwiększającą się liczbę turystów wybierających górską aktywność. Niestety wiele osób zapomina, jak ważne jest bezpieczeństwo i nie bierze tego pod uwagę podczas swoich przygotowań. W mediach niejednokrotnie docierają do nas informacje o lekkomyślności turystów, co czasem może prowadzić do nieszczęścia. Jak wynika ze statystyk GOPRu, w pierwszym półroczu roku 2017 w polskich górach ratownicy interweniowali 856 razy i uratowano 910 osób. Aby zmniejszyć liczbę wypadków, ważna jest edukacja – jak zachować się w sytuacji ewentualnego wypadku oraz w ogóle jak przygotować się do wędrówki w góry. Odpowiedni ekwipunek, sprawdzenie komunikatu pogodowego oraz planowanej trasy to tylko niektóre elementy, o których warto pamiętać. Ratownicy podkreślają również, aby przed wyjściem w góry zainstalować sobie na urządzenia mobilne aplikację „Ratunek”, gdyż jest ona bardzo pomocna w sytuacji zagrożenia.

Na infografice dostępne są wszystkie kluczowe informacje dotyczące bezpieczeństwa – poznaj najważniejsze numery ratunkowe i cały zbiór zasad o których warto pamiętać w górach. Infografika zawiera również tzw. Dekalog Narciarza, dotyczący odpowiedniego zachowania na stoku. Spraw, aby Twoje wycieczki były nie tylko przyjemne, ale przede wszystkim bezpieczne!

Źródło: https://www.eactive.pl/

Infografika

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 8600
  • Odsłon artykułów: 24190616
  
  ';