Wielka woda w Tatrach. Jest niebezpiecznie!

Kategoria: Turystyka górska / Bezpieczeństwo

Pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego przestrzegają przed wychodzeniem w góry. Po ulewach, jakie przetoczyły się przez Podhale, na szlakach panują bardzo złe warunki. Jak podaje TPN, w wyniku intensywnych opadów deszczu wiele górskich potoków zamieniło się w rwące rzeki. Miejscami woda wystąpiła z koryt, przez co szlaki zostały podtopione.

Fot. Marcin Nędza-Chotarski/FB/Tatrzański Park Narodowy
Fot. Marcin Nędza-Chotarski/FB/Tatrzański Park Narodowy

- W tej chwili zamknięty jest zielony szlak Doliną Roztoki od Wodogrzmotów Mickiewicza w kierunku Pięciu Stawów, most w tym rejonie został zerwany. Szlak wokół Morskiego Oka jest podtopiony i nie ma możliwości przejścia – czytamy w komunikacie parku.  - Wczoraj z powodu zalania zamknięto Jaskinię Mroźną.

Parkowcy apelują do turystów: „nie podchodź do potoków, to bardzo niebezpieczne!” Jeśli planujesz wyruszenie na szlak, skontaktuj się z naszym Punktem Informacji Turystycznej (ul. Chałubińskiego 44, rondo Jana Pawła II, Zakopane, tel. (+48) 18 20 23 300, (+48) 18 20 63 799, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ), gdzie otrzymasz informacje o aktualnych warunkach i utrudnieniach na szlakach.

Na tym może się nie skończyć. W przypadku obfitych opadów deszczu w kolejnych dniach, należy spodziewać się, że Jaskinia Mroźna będzie zamykana i wystąpią podobne utrudnienia na szlakach.

Łukasz Razowski

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 9297
  • Odsłon artykułów: 25404425
  
  ';