Do Rany Przyłóż - o trudach i codziennych wyzwaniach ratowników GOPR

Kategoria: Turystyka górska / Bezpieczeństwo

Różne sytuacje życiowe sprawiają, że pomocy może potrzebować każdy z nas. Kim są ludzie, którzy na co dzień jej udzielają? To ratownicy medyczni, strażacy, ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, dla których najważniejsze w ich codziennym działaniu i pracy są słowa wypowiadane w rocie przysięgi, mówiące o tym, że stawią się na każde wezwanie i bez względu na porę dnia i stan pogody będą nieść pomoc. Co jest dla nich najważniejsze w pracy? Co czują w momencie, kiedy otrzymują zgłoszenie i muszą ruszyć do wezwania?

Aby uhonorować bohaterów którzy na co dzień ratują ludzkie życie powstał film „Do Rany Przyłóż”, który opowiada o trudach i codziennych wyzwaniach jakie stawia przed ratownikami praca.

Link do filmu „Do rany przyłóż”: http://www.doranyprzyloz.com.pl

Do Rany Przyłóż to także akcja, w której mówimy o tym, jak ważna jest pierwsza pomoc, zarówno w prostych urazach i skaleczeniach, ale również w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu. To akcja, w której chcemy podziękować tym, którzy pierwszej pomocy udzielają. Co takiego trzeba mieć w sobie, aby zostać ratownikiem? Nasi bohaterowie podkreślają, że po prostu trzeba chcieć wykonać ten pierwszy krok i nie pozostać obojętnym, ponieważ potrzebować pomocy może każdy. Idea akcji Do Rany Przyłóż stawia sobie za cel edukację każdego z nas.

Zachęcamy do obejrzenia filmu z udziałem ratowników GOPR, w który dzielą się cząstka swojego świata.

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 9351
  • Odsłon artykułów: 25535592
  
  ';