Lawina w Dolinie Młynickiej

Kategoria: Turystyka górska / Bezpieczeństwo

Potężna lawina, która w sobotę, w godzinach popołudniowych zeszła w Tatrach Wysokich na Słowacji – w Dolinie Młynickiej właśnie. Mimo szybkiej, sprawnej akcji poszukiwawczej HZS, pogoda pokrzyżowała pewne plany. Ratownicy musieli przerwać swoje działania. Wznowiono je dopiero w niedzielę rano. Niestety, ale poszukiwany, przysypany przez lawinę 39. letni Słowak już nie żył.

Zachodzi pewne podejrzenie, że lawinę spowodowali narciarze, którzy tam akurat się pojawili. Nie jest to jednak potwierdzona w pełni informacja.

W Tatrach na Słowacji miejscami obowiązuje II/III stopień zagrożenia lawinowego, a tutejsze trasy narciarskie są pozamykane.

Przy okazji – w Tatrach w Polsce obowiązuje II stopień zagrożenia lawinowego.

Pamiętajmy też, że zimowa aura, trudne warunki terenowe, pogodowe mogą wielokrotnie utrudniać i spowalniać akcje poszukiwawczą. Warto więc maksymalnie zabezpieczyć się i ewentualne konsekwencje bycia zasypanym przez lawinę zminimalizować. Zapraszamy zatem do wizyty w naszych sklepach. Oczywiście nawet najlepsze rozwiązania czasem nie uchronią nas przed tragedią, ale bardzo często okażą się zbawienne i niezastąpione.

Dolina Młynicka – jest niezwykle długa. Stanowi jedną z najczęściej odwiedzanych przez turystów. U wylotu doliny, znajduje się luksusowy hotel/, trasy spacerowe i duży ośrodek sportów zimowych.

Dolina Młynicka, źr. Wikipedia - fot. Kristo
Dolina Młynicka, źr. Wikipedia - fot. Kristo

Bartek Michalak

Źródła:

http://www.portalgorski.pl/,

http://sklep.portalgorski.pl/,

http://lawiny.topr.pl/,

http://tpn/>,

https://wiadomosci.wp.pl/dramat-w-tatrach-lawina-porwala-turyste-6330575941945473a?amp=1&;fbclid=IwAR0hAlTzxc4MiypeNXMsdXApX0TYJkcLvxH8JuMYR8GaICpfS9c3aL5zE00,

https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-tatry-nie-zyje-turysta-ktorego-porwala-lawina,nId,2746426?fbclid=IwAR1WXx1UF9LQ9wrFYAFJ3-N-m6ZaZIK2OuMN2MOSBEEuR8kM6zZPquhp9R0,

Internet (ogólnie).

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 9510
  • Odsłon artykułów: 25933278
  
  ';