Ponad milion dla ratowników górskich

Kategoria: Turystyka górska / Bezpieczeństwo

Niesienie pomocy osobom zaginionym i poszkodowanym w wypadkach górskich to jedno z głównych zadań jakie mają przed sobą ratownicy górscy. O współpracy, wspieraniu ratownictwa z przedstawicielami GOPR i TOPR rozmawiali marszałek Witold Kozłowski i wicemarszałek Łukasz Smółka.

- Małopolska od wielu lat wspiera ratownictwo górskie i wodne, w tym roku w budżecie województwa zaplanowano środki w wysokości 1,2 mln zł. Przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa i warunków pracy ratowników, ale również będą mogły zostać przeznaczone na szkolenie ratowników i psów, które pomagają w wielu akcjach ratowniczych - podkreślił wicemarszałek Łukasz Smółka.

milion0103
Fot. FB/GOPR Beskidy

Przypomnijmy, że na terenie województwa małopolskiego funkcjonuje obecnie pięć grup ratowniczych. Są to: Grupa Jurajska GOPR, Grupa Beskidzka GOPR, Grupa Podhalańska GOPR, Grupa Krynicka GOPR oraz Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Do 2018 r. na utrzymanie gotowości ratowniczej, prowadzenie działań ratowniczych oraz na organizowanie i prowadzenie szkoleń ratowników górskich oraz psów ratowniczych władze województwa przekazały łączne środki w wysokość 2,38 mln zł.

Źródło:
- Biuro Prasowe UMWM

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 9504
  • Odsłon artykułów: 25924844
  
  ';