male dolomity

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Statystyki

  • Artykułów: 7146
  • Odsłon artykułów: 19229616

KZKG RP

Korona Beskidu Małego klubu KZKG RP

Korona Beskidu Małego klubu KZKG RP

Beskid Mały ze względu na swoje położenie geograficzne jest najczęściej odwiedzany przez mieszkańców województw śląskiego małopolskiego. Oferuje wiele atrakcji górskich, jest malowniczy, przyjazny górołazom i wszystkim szukającym aktywnego wypoczynku.

Czytaj więcej...

Odznaka Zdobywca Korony Polskich Tatr klubu KZKG RP

Korony Polskich Tatr

Właściwie jest to druga odznaka turystyczna zaproponowana miłośnikom tych gór. Chociaż prace nad odznakami trwały równocześnie to Tatrzańskie Dwutysięczniki PTTK były pierwsze. Potem pojawiły się propozycje dla miłośników Tatrzańskich stawów oraz Tatrzańskich schronisk. Jako piąta w ofercie Tatrzańskich koron pojawiła się odznaka Turystyczna Polskich Tatr PTT. Prawdziwy urodzaj, turysta ma w czym wybierać, bo chociaż te odznaki traktują zgoła o tej samej materii to każdy z wydawców ma swoje indywidualne podejście do tematu.

Czytaj więcej...

Złote dzieci Klubu KZKG RP

Złote dzieci KZKG RP

Klub Zdobywców Koron Górskich Rzeczypospolitej Polskiej promuje polskie góry i propaguje turystykę górską. To są nadrzędne cele misji jaką przyjął na siebie klub. Przyjęto założenie, że propagowanie turystyki górskiej powinno obejmować jak najszerszy krąg naszej turystycznej braci. A oczkiem w głowie prowadzącego klub są dzieci i młodzież do lat 18.

Czytaj więcej...

Klub KZKG RP w mediach

Klub KZKG RP w mediach

Klub od samego początku cieszył się zainteresowaniem mediów turystyczno-górskich. Pierwsza publikacja pojawiła się w magazynie turystyczno-krajoznawczym Poznaj Swój Kraj – PSK.

Czytaj więcej...

Korona Karkonoszy klubu KZKG RP

złota

Korona Karkonoszy Klubu KZKG RP jest pierwszą koroną dotyczącą pojedynczego pasma górskiego w Sudetach. Wytypowano w niej do zdobycia 20 karkonoskich szczytów. Odznaka czterostopniowa. Popularna po zdobyciu 1 szczytu z listy, brązowa po zdobyciu 5, srebrna po 10 a złota po zdobyciu wszystkich 20 szczytów tej korony.

Czytaj więcej...

Korona Najwybitniejszych Szczytów Karpat Polskich Klubu KZKG RP

Korona Najwybitniejszych Szczytów Karpat Polskich Klubu KZKG RP

Wraz ze swoimi siostrami Koroną Najwybitniejszych Polski i Sudetów stanowi bazę do zdobywania dodatkowych odznak dziecięcej, młodzieżowej i dużej. Powstała z myślą którzy poza Karpatami zbytnio nie dostrzegają innych gór. Wytypowano 50 najwybitniejszych szczytów do zdobycia.

Czytaj więcej...

Korona Bieszczad klubu KZKG RP

KB

KB jest jedną z pierwszych koron wydanych przez klub. Chociaż nie jest łatwa do zdobycia, cieszy się stale rosnącym powodzeniem. 30 szczytów wytypowanych do zdobycia w tej koronie może stanowić program dobrze ułożonego, górskiego 2 tygodniowego urlopu lub pomysł na wiele weekendów w Bieszczadach.

Czytaj więcej...

Korona Najwybitniejszych Szczytów Sudetów Polskich Klubu KZKG RP

Korona Najwybitniejszych Szczytów Sudetów Polskich Klubu KZKG RP

Wraz ze swoimi siostrami Koroną Najwybitniejszych Polski i Karpat stanowi bazę do zdobywania dodatkowych odznak dziecięcej , młodzieżowej i dużej. Wytypowano 30 najwybitniejszych szczytów do zdobycia. Odznaka posiada 4 stopnie. Popularna po zdobyciu 3 szczytów z listy, brązowa po 10, srebrna po 20 a złota po zdobyciu wszystkich 30 gór.

Czytaj więcej...

Wydawnictwo Kartograficzne Compass i KZKG RP

Wydawnictwo Compass

Tańcowały dwa Michały… Jak pisze Julian Tuwim Jeden duży drugi mały…. W lipcu 2017 roku obydwa wydawnictwa doszły do porozumienia w kwestii wzajemnej pomocy, współpracy i promocji. W tym przypadku wielkość ani różnica wieku nie mają znaczenia. Współpraca ma polegać na możliwie największym wsparciu jakie obydwaj partnerzy mogą sobie wzajemnie zaoferować.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"


';