Warunki

A tymczasem w Tatrach (19.09.2018)

Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Lód na Zmarzłym Stawie Polskim

Słoneczna i ciepła pogoda sprzyja wędrowaniu. Chociaż wycieczkowiczów jest nadal sporo, ale nie ma już takich tłumów jak to było jeszcze całkiem nie tak dawno. W górach robi się coraz bardziej kolorowo i bajecznie, a warunki do uprawiania turystyki i prognozy pogody na najbliższe dni pozostają dobre.

Czytaj więcej...

A tymczasem w Tatrach (29.08.2018)

Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Giewont – fot. Romuald Cichos

Koniec wakacji, w pierwszej części minionego tygodnia charakteryzowała dosyć ładna, słoneczna pogoda. Dopiero końcówka (sobota, niedziela) to głównie deszcz, chmury i burze. Mimo to, wielu „śmiałków” pragnęło do końca i aktywnie spożytkować swój czas urlopowy. Turystów zatem w górach nie brakowało. A co za tym idzie, również i ratownicy TOPR na brak interwencji nie narzekali. Urazy kończyn, problemy kardiologiczne, osłabienia i stłuczenie kręgosłupa – z takimi rzeczami musieli m.in. zetknąć się ostatnimi czasy interweniujące służby w Tatrach.

Czytaj więcej...

Warunki pogodowe w górach Polski (14.09.2018)

Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Tatry Orla Perć - fot. Karolina Gizara

Mimo, że wakacje się skończyły i jesień „wkrada się” w naszą codzienność coraz mocniej, turystów w górach jest nadal sporo, a na popularnych szlakach bywa nawet tłoczno. Ładna, słoneczna pogoda sprzyja wędrowaniu. Aura ta jednak może być bardzo złudna. Potrafi się gwałtownie i dynamicznie zmieniać dlatego warto sprawdzać ją na bieżąco.

Czytaj więcej...

Warunki pogodowe w górach Polski (24.08.2018)

Zdjęcie z bazy zdjęć PG: widok ze szlaku w kierunku Trzech Koron (Pieniny)

Niestety, ale końcówka sierpnia daleka będzie od niedawnych upałów, pozytywnych wrażeń z górskich wycieczek i rozległych widoków. Miejmy jednak nadzieję, że to tylko chwilowe, a przed nami wspaniały pod względem pogody wrzesień i przepiękna złota jesień...

Czytaj więcej...

A tymczasem w Tatrach (12.09.2018)

Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Tatry - fot. Lucyna Kusak

Mimo, że to już wrzesień i w Tatrach obiektywnie zrobiło się luźniej, nadal jednak turystów tu nie brakuje. Tradycyjnie już do kolejki na Kasprowy swoje trzeba odstać. Parkingi nad Morskim Okiem są pełniuteńkie, a miejsc do spania w schroniskach w pokojach często brakuje.

Czytaj więcej...

A tymczasem w Tatrach (23.08.2018)

zdjęcie z bazy zdjęć PG, Przełęcz Krzyżne / fot. Asia K.

Zbliża się koniec wakacji, urlopów i kolonii. Wrzesień to czas gdy tatrzańskie szlaki przemierzają głównie studenci, a więc na opustoszałe polskie góry nie ma co liczyć. Już niedługo – 30 sierpnia – w Zakopanem zaczynają się coroczne, 14. już Spotkania z filmem górskim – festiwal filmowy, gdzie obok przeróżnych prelekcji filmowych związanych z górami, wspinaniem, podróżami itd. oraz konkursu, nie zabraknie licznych spotkań i prelekcji.

Czytaj więcej...

Warunki pogodowe w górach Polski (07.09.2018)

Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Bieszczady, Tarnica

Sezon wakacyjny się już skończył. Góry opustoszały. Ale nie tylko po tym widać nadchodzącą jesień. O wiele krótsze dni, niższe temperatury, opady deszczu, szaruga – coś się zmienia ewidentnie. Miejmy jednak nadzieję, że prawdziwa złota jesień dopiero przed nami.

Czytaj więcej...

Warunki pogodowe w górach Polski (17.06.2018)

Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Czarny Staw pod Rysami i Morskie Oko z Buli pod Rysami

Zgodnie z tym, co mówią prognozy zapewne w niektórych miejscach w górach wystąpią burze, zrobi się deszczowo i pochmurnie. Ale zaświeci też trochę słońca i generalnie ma być ciepło. Pamiętajmy - to są góry, a te bywają zmienne i kapryśne. Rzadko kiedy występuje tu pogoda naprawdę idealna. Nie znaczy to jednak, że trzeba zostawać wtedy w domu i nic więcej nie robić. Jak mawiają: Idealne warunki nie istnieją. Idealne warunki trzeba sobie stworzyć...

Czytaj więcej...

Warunki pogodowe w górach Polski (31.08.2018)

Tatrzańscy ratownicy w akcji - źr. Wikipedia

Ogólnie szykuje się sporo opadów deszczu i chmur. Powietrze staje się ostrzejsze i bardziej rześkie. Dni są już wyraźnie krótsze, noce i poranki chłodniejsze i należy brać to pod uwagę wybierając się na wycieczkę w góry.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

male dolomity

logo biale_proste2

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Statystyki

  • Artykułów: 8371
  • Odsłon artykułów: 23653076

';