Warunki

A tymczasem w Tatrach (19.07.2018)

zdjęcie z bazy zdjęć PG, Tatry, Nadciąga burza / fot. Krzysztof Konieczny

W Tatrach aktualnie jest bardzo niebezpiecznie. W związku z nawalnymi opadami deszczu, górskie potoki mocno wezbrały. Niektóre szlaki nie nadają się do użytku, na stronie TPN można sprawdzić, które z nich aktualnie są niedostępne dla ruchu turystycznego.

Czytaj więcej...

Warunki pogodowe w górach Polski (22.06.2018)

zdjęcie z bazy zdjęć PG, Wołowiec / fot. Marcin Szklarek

Pasjonaci górskiej fotografii, miłośnicy rozległych panoram i widoków oraz turyści, będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Od dziś poważne zmiany w pogodzie. Zanosi się, że popada deszcz (w Tatrach nawet śnieg), a dodatkowo zrobi się pochmurno i chłodno. Jęśli mimo wszystko wybieracie się w góry, bądźcie ostrożni.

Czytaj więcej...

Warunki pogodowe w górach Polski (13.07.2018)

Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Świstaki w Tatrach

To będzie kolejny weekend niepewnej góskiej pogody. Musimy być przygotowani na deszcz i nieco obniżone temperatury. Wystąpią przejaśnienia, ale będzie go wyjątkowo mało. Zachęcamy do śledzenia warunków pogodowych na bieżąco.

Czytaj więcej...

A tymczasem w Tatrach (20.06.2018)

zdjęcie z bazy zdjęć PG, Tatry Wysokie / fot. Krzysiek Madej

Ostatni tydzień w Tatrach to zgodnie z przewidywaniami sporo burz i deszczu. Często kapryśna pogoda krzyżowała plany wycieczkowiczów i turyści pospiesznie i przeważnie przemoknięci „uciekali” ze szlaków. Nie brakowało śmiałków, którzy nie zważając na opady, czy zalegające jeszcze wysoko płaty starego śniegu, szli w góry mimo wszystko. Ratownicy TOPR zatem na nudę nie narzekali. Jak zwykle dochodziło do różnych urazów kończyn, głowy, zbłądzeń czy zasłabnięć.

Czytaj więcej...

Warunki pogodowe w górach Polski (06.07.2018)

zdjęcie z bazy zdjęć PG, Tatry Sarnia Skała / fot. Dominik Brach

Podobnie jak poprzedni weekend, ten nadchodzący także nie zapowiada się najlepiej. Deszcze, burze oraz niskie jak na początek lipca temperatury nie będą zachęcały do górskich wędrówek. Prognozy na najbliższy tydzień również nie zwiastują większych zmian i poprawy warunków.

Czytaj więcej...

Warunki pogodowe w górach Polski (15.06.2018)

Zdjęcie z bazy zdjęć PG: fot. Łukasz Francuz

Szykuje się pochmurny i deszczowy weekend. Zresztą podobne warunki pogodowe panują już od dłuższego czasu. Najlepiej jest jednak śledzić pogodę na bieżąco. Nadszedł czas, gdy zmiany w warunkach atmosferycznych mogą przebiegać bardzo gwałtownie.

Czytaj więcej...

Warunki pogodowe w górach Polski (29.06.2018)

Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Przełęcz Krzyżne, fot. Asia K

Póki co kalendarzowe lato nie jest dla nas łaskawe. Sporo chmur, deszcz (w Tatrach nawet śnieg) oraz niskie temperatury. Prognozy długoterminowe również nie brzmią zachęcająco. Z drugiej jednak strony warunki w górach zmieniają się tak szybko i gwałtownie, że najlepiej jest śledzić je na bieżąco.

Czytaj więcej...

A tymczasem w Tatrach (13.06.2018)

Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Zamarła Turnia

Dla przewodników grup szkolnych sezon trwa w pełni. Zielone szkoły, wycieczki, na szlakach i na Krupówkach dzieci uganiających się za pamiątkami nie brakuje. Ratownicy TOPR na brak pracy nie narzekają. Kontuzje kończyn, zasłabnięcia czy chociażby rany cięte doznane podczas upadku, należą do grupy najczęstszych urazów.

Czytaj więcej...

A tymczasem w Tatrach (27.06.2018)

 Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Ze Szpiglasowej Przełęczy, fot. Anna Prościńska

Tym razem, najnowsze wiadomości z Tatr zdominuje zapowiadana już od dawna akcja "Czyste Tatry, czyli zostawmy góry bez odpadów". Wszystko dzieje się regularnie co roku od 7 lat. Tegoroczny finał, który TPN objął swoim patronatem honorowym, odbędzie się w Zakopanem 29 i 30 czerwca w specjalnie do tego powstałym miasteczku Czystych Tatr na Górnej Równi Krupowej, gdzie czeka na nas mnóstwo różnych atrakcji.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

male dolomity

logo biale_proste2

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Statystyki

  • Artykułów: 8204
  • Odsłon artykułów: 23051612

';