Warunki

Ciało mężczyzny znalezione pod Rysami należało do poszukiwanego turysty

Ciało mężczyzny znalezione pod Rysami należało do poszukiwanego turysty

Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego opisali kulisy poszukiwań mężczyzny, który jak się okazało, zginał w Tatrach. Jak się okazuje, dzień wcześniej był poszukiwany przez ratowników po polskiej słowackiej stronie gór. Niestety, odnaleziono tyko jego ciało.

Czytaj więcej...

Turystka w górach wypadła z… okna…

Turystka w górach wypadła z… okna…

Nie ma najprawdopodobniej takiej sytuacji, która by mogła zaskoczyć ratowników Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. A już zapewne tych z Beskidów, którzy interweniowali przy upadku turystki z pięciu metrów. Jak się okazało, kobieta wypadła z okna schroniska.

Czytaj więcej...

Nocna akcja TOPR

Nocna akcja TOPR

Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego opublikowali zdjęcia z wyprawy ratunkowej po turystkę, która doznała kontuzji nogi. Tego samego dnia toprowcy pomagali też taternikowi oraz kolejnej turystce, tym razem pod Rakoniem.

Czytaj więcej...

A tymczasem w Tatrach (30.10.2018)

A tymczasem w Tatrach (30.10.2018)

Według prognoz, w najbliższych dniach ma wystąpić trochę deszczu, ale przede wszystkim czeka nas ocieplenie. Na jak długo? Trudno powiedzieć, ale zimowo jeszcze nie będzie. Nie znaczy to jednak, że nie ma co spodziewać się takich warunków. Wręcz przeciwnie – one nadejdą i to niebawem...

Czytaj więcej...

Warunki pogodowe w górach Polski (09.11.2018)

Warunki pogodowe w górach Polski (09.11.2018)

Jeśli chodzi o pogodę na dziś, jutro i pojutrze, w Bieszczadach, Pieninach, Karkonoszach, Gorcach i na Babiej Górze przedstawia się ona niezwykle optymistycznie jak na tą porę roku i zachęcająco. Pojawią się co prawda chmury, ale ogólnie zapowiada się słonecznie, bezdeszczowo i kolorowo jak to na jesień przystało. Temperatury powietrza nieznacznie przekroczą magiczne 10 stopni, choć w Karkonoszach odnotujemy zaledwie 6, 7 stopni.

Czytaj więcej...

Warunki pogodowe w górach Polski (26.10.2018)

Zdjęcie z bazy zdjęć PG: widok ze szlaku w kierunku Trzech Koron (Pieniny)

Prognozy pogody, komunikaty TOPR, GOPR i TPN nie pozostawiają żadnych złudzeń. Górskie wędrówki są zdecydowanie odradzane i niebezpieczne. Na szlakach jest ślisko, mokro, zalega wszędzie błoto albo lód. Najgorsze warunki są oczywiście w Tatrach, ale i w innych polskich górach (w Gorcach, Karkonoszach, Pieninach, Bieszczadach czy na Babiej) sytuacja jest równie nieciekawa. Spodziewać się tam należy głównie chmur – gęstych chmur i opadów deszczu.

Czytaj więcej...

Goprowcy pomogli ratować drwala

Goprowcy pomogli ratować drwala

Zgłoszenie o poważnym wypadku, do którego doszło w rejonie Żabnicy do ratowników Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Grupy Beskidzkiej dotarła niedługo po południu. Podczas prac leśnych ucierpieć miał człowiek. Goprowcy ruszyli na ratunek.

Czytaj więcej...

Wspinacz spadł z 20 metrów w Tatrach

Wspinacz spadł z 20 metrów w Tatrach

Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przyznają, że w Tatrach ostatnio panował okres pięknej pogody. Niestety według prognoz będzie trzeba na jakiś czas pożegnać się z dobrymi warunkami do wędrowania. Pogoda ma się stopniowo psuć, mają przyjść mrozy i duże opady śniegu. Tymczasem ostatnie, słoneczne dni były dla ratowników pracowite.

Czytaj więcej...

A tymczasem w Tatrach (05.11.2018)

Wnętrze Jaskini Mroźnej, źr. Wikipedia

Tatrzańskie zwierzęta wyraźnie przygotowują się do zimy. Zresztą świstaki od miesiąca już smacznie sobie śpią. Niedźwiedzie, co prawda jeszcze nie, ale z powodzeniem można zaobserwować jak to przed zimą przybrały mocno na wadze. Niektóre, z dala od szlaków uzupełniają jeszcze zapasy pożywienia objadając się np. brusznicą. Inne natomiast podchodzą do pobliskich sadów i wyjadają pozostałości po tegorocznych zbiorach jabłek oraz innych owoców.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

male dolomity

logo biale_proste2

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Statystyki

  • Artykułów: 8520
  • Odsłon artykułów: 24022518

';