Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Zagrożenie Lawinowe w Tatrach

Statystyki

  • Artykułów: 6521
  • Odsłon artykułów: 17121451

Warunki

Warunki pogodowe w górach Polski (17.02.2017) - prognoza weekendowa

Archipelag bieszczadzki, autor - Konrad Chudzik

Szczęśliwie zaobserwowana kometa minie nas bokiem i zapowiadana przez niektórych globalna katastrofa się nie wydarzy. Wniosek zatem można wysnuć taki - przeżyjemy. :) Wraz z nami przetrwają również i góry. Zatem nie pozostaje nam nic innego jak po nich wędrować... :) Zwłaszcza, że jak da się czasem usłyszeć od meteorologów, przedwiośnie nadchodzi... :)

Czytaj więcej...

Warunki pogodowe w górach Polski (27.01.2017) - prognoza weekendowa

prognoza weekendowa

Dobrze, że ten szary i posępny "nastrój pogody" z środka tego tygodnia poszedł sobie precz i przed nami dużo słońca i zdecydowanie jaśniej. Żyć się chce! Ważne jest też to, że nie będzie ani zbyt zimno, ani wietrznie.

Czytaj więcej...

Warunki pogodowe w górach Polski (10.02.2017) - prognoza weekendowa

Pogoda

Według metorologów mamy aktualnie do czynienia z najsurowszą zimą od 7 lat. A to jeszcze nie koniec... Osobiście jednak pamiętam zimy gdzie i tak śnieg padał częściej i utrzymywał się bardzo długo. Mam tylko wrażenie, że mimo srogich zim, słońce świeciło mocniej i jaśniej, a na świecie było weselej.

Czytaj więcej...

Warunki pogodowe w górach Polski (20.01.2017) - prognoza weekendowa

Pogoda

„Na nowy rok jak na barani skok" jak mówi przysłowie. I fakt - zrobiło się jakoś jaśniej i słońce świeci dłużej. Ale ranne wyjście spod kołdry łatwe nie jest nadal. Pewnie wszystko zależy od tego, gdzie "to wstawanie z łóżka" i jakie mamy plany na dany dzień. Jeśli o mnie chodzi mogłoby być ciemno, zimno, szaro i ponuro, ale jeżeli powodem "zwleczenia się z łóżka" byłaby wycieczka w góry, wstawałbym uskrzydlony i niezwykle ochoczo.

Czytaj więcej...

Warunki pogodowe w górach Polski (03.02.2017) - prognoza weekendowa

Warunki pogodowe w różnych górach w Polsce

Jeżeli ktoś spodziewa się "klimatów" podobnych jak tydzień temu, to grubo się rozczaruje. Chociaż, dla wytrawnego turysty warunki znowu aż takie koszmarne nie będą, to na dobre warunki widokowe i ładne zdobycze fotograficzne raczej nie ma co liczyć...

Czytaj więcej...

Warunki pogodowe w górach Polski (13.01.2017) - prognoza weekendowa

Warunki pogodowe w różnych górach w Polsce (13.01.2017) - prognoza weekendowa

Mróz względem zeszłego tygodnia trochę odpuści. A to oznacza, że będzie chociaż trochę cieplej, choć termometry nadal będą w większości "na minusie". Takie niewielkie ocieplenie, zresztą w całym kraju, wiąże się ze zmianami frontów, ruchami mas powietrza i różnicą ciśnień. Ale jeśli wierzyć prognozom długoterminowym, w przyszłym tygodniu czeka nas znowu większe ochłodzenie.

Czytaj więcej...

Warunki pogodowe w górach Polski (30.01.2017)

Warunki pogodowe w różnych górach w Polsce (30.01.2017)

Jeszcze w piątek pisałem, że zima w pełni i narciarze mogą być spokojni. I cały czas to podtrzymuję, ale co chwilę pojawiają się nowe informacje pogodowe, które to każą uzupełniać/uaktualniać/modyfikować wszelkie dane atmosferyczne i trzeba śledzić je na bieżąco - szczególnie w okresie jesień-zima i zima-wiosna/przedwiośnie. Te nowe wieści pogodowe nie dotyczą warunków narciarskich. Poziom naśnieżenia stoków (nie tylko w Tatrach) jest na tyle dobry i stabilny, że spokojnie pozwoli on cieszyć się białym szaleństwem jeszcze bardzo, bardzo długo.

Czytaj więcej...

Warunki pogodowe w górach Polski (06.01.2017) - prognoza weekendowa

Warunki pogodowe w górach Polski

Lawinowa trójka, świeży puch, niektóre szlaki nieprzetarte, co znacznie utrudnia wędrówkę, lód i "wywiewanie" śniegu na jedną stronę to w skrócie warunki na jakie trzeba być obecnie w Tatrach przygotowanym.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"