male dolomity

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Statystyki

  • Artykułów: 7272
  • Odsłon artykułów: 19688010

Warunki

Warunki pogodowe w górach Polski (22.09.2017) - prognoza weekendowa

zdjęcie z bazy zdjęć PG, Zdjęcie wykonane podczas wyprawy na Połoninę Wetlińską / fot. Magdalena Kupiec

Raczej nie opłaca się jechać w góry w najbliższym czasie. No chyba że ktoś lubi moknąć, siedzieć w knajpach i nosić ciepłe ciuchy... W większości ma być bowiem mokro, błotniście i szaro...

Czytaj więcej...

A tymczasem w Tatrach – aktualności TOPR i TPN (07.09.2017)

Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Świnica, fot. Bartek Misiarz

Wakacje się skończyły. Dzieci wróciły do szkoły, dorośli do pracy. W Tatrach zostali głównie studenci. Na Krupówkach nie brakuje także osób w podeszłym wieku czy na emeryturach. Najbliższe dni nie wróżą dobrych warunków pogodowych (w przeciwieństwie do tych np. jeszcze z końca ubiegłego miesiąca). Ma padać deszcz, a wysoko w górach nawet śnieg. Jednak nim to nastąpi, przedstawiamy parę informacji na temat tego co ostatnio działo się w Tatrach (pod względem głównie górskich wypadków). A podczas tych kilku minionych dni, ratownicy TOPR mieli sporo pracy.

Czytaj więcej...

A tymczasem w Tatrach (20.09.2017)

zdjęcie z bazy zdjęć PG, Tatry Słowackie - Dolina Litworowa / fot. Katarzyna Dąbkowska

Mimo, że to wrzesień, że zaczął się rok szkolny, turystów w Tatrach nie brakuje. Niestety, ale coraz częściej muszą oni zmieniać swoje plany, rezygnować z górskich wycieczek, gdyż gwałtownie zmieniająca się pogoda i nadchodząca kalendarzowa jesień blokują dalekosiężne działania.

Czytaj więcej...

Warunki pogodowe w górach Polski (01.09.2017) - prognoza weekendowa

zdjęcie z bazy zdjęć PG, Polska - Słowacja / fot. Maria Domańska

Kurtka przeciwdeszczowa, długie spodnie i ciepła herbata – takie rzeczy powinien zabrać każdy, kto wybiera się teraz w góry. Dla lubiących fotografować i podziwiających wspaniałe, rozległe panoramy mam złą wiadomość – nie tym razem. Deszcze, chmury, niskie temperatury – to tak ogólnie w temacie pogodowym na najbliższe dni. A w szczegółach wygląda to tak:

Czytaj więcej...

Warunki pogodowe w górach Polski (15.09.2017) - prognoza weekendowa

Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Sokolica i Trzy Korony, fot. Tomasz Adamczyk

W ciągu najbliższych dni możemy spodziewać się dobrej, sprzyjającej aury jak i tej całkowicie przeciwnej – pochmurnej, deszczowej, szarej i smutnej. Wybierając się na wycieczkę w góry, warto być przygotowanym na różną, gwałtownie często zmieniającą się pogodę.

Czytaj więcej...

A tymczasem w Tatrach – aktualności TOPR i TPN (31.08.2017)

Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Kasprowy Wierch, fot. Agata Fronc

Aktualnie, w Zakopanem odbywa się po raz 13 już Spotkanie z Filmem Górskim. Jest to impreza, na której obok różnych atrakcji, wystaw i szkoleń odbywa się przegląd filmów górskich (tych konkursowych i poza konkursem). Takie wydarzenie to też okazja na spotkanie znakomitych gości, prelegentów, sławnych podróżników, a przede wszystkim prawdziwych „z krwi i kości” „ludzi gór”. Partnerem imprezy jest TOPR.

Czytaj więcej...

A tymczasem w Tatrach (13.09.2017)

Zdjęcie z bazy zdjęć PG, Tatry schodząc z Zawratu, fot. Klaudia Popielas

Swego rodzaju „podsumowanie” wakacyjnego sezonu przedstawił ostatnio na swoich stronach TPN. Wynika z niego, że w czasie letnich wędrówek, Tatry odwiedzały rekordowe tłumy turystów różnej maści. Mimo tak ogromnej liczby ludzi, tych wszystkich kolejek, wszechobecnego tłoku i gwaru, tatrzańska przyroda ma się całkiem, całkiem. Z łatwością zaobserwować można kozice, jelenie oraz świstaki. Są też lisy. Co ciekawe, pojawiły się dziki w rejonie Morskiego Oka.

Czytaj więcej...

Warunki pogodowe w górach Polski (25.08.2017) - prognoza weekendowa

Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Gorczański Park Narodowy, fot. Wojciech Zaklikiewicz

Dla przypomnienia! Wszelkie prognozy to jedynie szereg danych i informacji pozbieranych z różnych źródeł. Na tejże podstawie określa się możliwe najprecyzyjniej poszczególne parametry, które wpływają na aurę w danym czasie i w określonym miejscu. Pogoda jednak (szczególnie ta górska) potrafi się nagle i gwałtownie zmienić i dlatego warto monitorować ja na bieżąco, co w dzisiejszych „internetowych” czasach trudne nie jest.

Czytaj więcej...

Warunki pogodowe w górach Polski (08.09.2017) - prognoza weekendowa

Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Widok na Karkonosze z okolicy Wysokiej Kopy

Warunki turystyczne w górach mogą być trochę trudne i mało komfortowe. Ostatnio dużo padało. Jest więc sporo błota, a miejscami, szczególnie wysoko – ślisko. Dni są też coraz krótsze, a wieczory chłodne. W końcu to już wrzesień. Warto zatem idąc w góry mieć to na uwadze...

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"


';