A tymczasem w Tatrach – aktualności TOPR i TPN (16.06.2017)

Kategoria: Turystyka górska / Warunki

Warunki do uprawiania turystyki są dobre i właściwie z dnia na dzień coraz lepsze. Mimo fatalnych w skutkach ostatnich zdarzeń na Rysach i na Orlej Perci na szlakach jest względnie bezpiecznie. Ciągle jednak nie trudno natknąć się na mniejsze lub większe płaty starego, twardego śniegu szczególnie w rejonie Orlej Perci, w drodze na Rysy czy Mięguszowiecką Przełęcz pod Chłopkiem.

Okolice Przełęczy pod ChłopkiemOkolice Przełęczy pod Chłopkiem

Pamiętać też należy, że różne zagrożenia czyhają na nas również w niższych partiach gór. Nie sposób nie wspomnieć tu o burzach, silnych wiatrach łamiących nawet całe drzewa i spadających gałęziach. Dużą krzywdę wyrządzić mogą obsuwające się kamienie. I uwaga zwłaszcza o tej porze, na wygrzewające się w nasłonecznionych miejscach żmije zygzakowate.

I jeszcze krótka informacja:
TPN poszukuje osób z doświadczeniem turystycznym, wiedzą przyrodniczą do prowadzenia pogadanek nad Smreczyńskim Stawem, do kontrolowania czystości szlaków, ochrony przyrody, przestrzegania przez turystów przepisów. Wszelkie osoby zainteresowane mogą zgłaszać się za pomocą maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 669 633 647.

Bartek Michalak

Źródła:
-http://www.topr.pl/ ,
-http://tpn. .pl/ ,
-http://www.portalgorski.pl/ .

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 8012
  • Odsłon artykułów: 22586807
  
  ';