A tymczasem w Tatrach (07.03.2018)

Kategoria: Turystyka górska / Warunki

Ostatni weekend upłynął z przyjemną, słoneczną pogodą. Takie warunki i perspektywa udanej górskiej wycieczki, kusiły zarówno narciarzy jak i turystów pieszych. Niestety doszło do kilku incydentów. Odnotowano również jeden wypadek śmiertelny (26-letni turysta z Sosnowca na skutek upadku w rejonie Gąsienicowej Turni oraz wielonarządowych obrażeń poniósł śmierć na miejscu).

A co nas czeka w najbliższych dniach?

Idą cieplejsze dni. Znaczy to mniej więcej tyle, że termometry będą wskazywały temperatury sięgające lekko powyżej 0 stopni. Ma również padać deszcz i deszcz ze śniegiem. Wszystko to prawdopodobnie wpłynie na destabilizację pokrywy śnieżnej, zatem i wzrost zagrożenia lawinowego.

Warto powtórzyć po raz kolejny, że TPN (jak co roku zresztą) wprowadził ograniczenia ruchu turystycznego na szlakach w porze nocnej. Zakaz poruszania się na znakowanych ścieżkach od zmierzchu do świtu obowiązuje od 1 marca do 30 listopada.

Od niedawna komunikaty turystyczne, a więc najistotniejsze informacje na temat stopnia zagrożenia na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego uzyskać można dzięki aplikacji mobilnej „Ostrzegator”.

Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Wycieczka na Giewont
Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Wycieczka na Giewont

Bartek Michalak

Źródła:
- www.topr.pl
- tpn.pl
- -Tygodnik Podhalański

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 8683
  • Odsłon artykułów: 24407439
  
  ';