A tymczasem w Tatrach (13.06.2018)

Kategoria: Turystyka górska / Warunki

Dla przewodników grup szkolnych sezon trwa w pełni. Zielone szkoły, wycieczki, na szlakach i na Krupówkach dzieci uganiających się za pamiątkami nie brakuje. Ratownicy TOPR na brak pracy nie narzekają. Kontuzje kończyn, zasłabnięcia czy chociażby rany cięte doznane podczas upadku, należą do grupy najczęstszych urazów.

Ostatnio dużo pisano na temat szlaku na Rysy. Doszło tam do wielu wypadków, w tym do kilku śmiertelnych. Nie każdy turysta zdaje sobie sprawę, że mimo ładnej, wiosennej pogody, wysoko w górach panują zimowe warunki, gdzie raki, czekan, właściwe umiejętności oraz odpowiednia orientacja w terenie są niezbędne. Łańcuchy bardzo często ciągle są jeszcze schowane pod śniegiem.

W poniedziałek zatrzymano trzech pijanych obywateli Ukrainy, którzy zażywali kąpieli w Wodogrzmotach Mickiewicza! Obecnie „turyści" ci trzeźwieją na komendzie w Zakopanem. Za kąpiel i zejście ze szlaku grozi im mandat w wysokości tysiąca złotych. Trwa też remont w Dolinie Kościeliskiej. Chodzi o prace polegające na usuwaniu luźnych skał przy szlaku zejściowym z Jaskini Mroźnej. Szlak ten (ale tylko do jutra) może być czasowo zamykany.

Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Zamarła Turnia
Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Zamarła Turnia

Bartek Michalak

Źródła:
- www.topr.pl
- tpn.pl
- Tygodnik Podhalański

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 9179
  • Odsłon artykułów: 25190833
  
  ';