Warunki pogodowe w górach Polski (30.11.2018)

Kategoria: Turystyka górska / Warunki

Generalnie zapowiada się ładny i słoneczny weekend. Na bezchmurną pogodę i rozległe widoki na górskie panoramy możemy liczyć szczególnie dzisiaj. Jutro i pojutrze niewielkie chmury mają się pojawić, ale i tak warunki będą nam zapewne sprzyjały. Temperatury zejdą lekko poniżej 0 stopni i raczej błoto nie powinno się pojawić. Po niedzieli zaś, wraz ze wzrostem temperatury, spodziewać się należy także opadów deszczu co ogólnie zapewne przełoży się negatywnie na jakość górskich ścieżek i sprawi, że wędrowanie tam nie będzie już takie fajne i przyjemne. Zapowiedzi te dotyczą przede wszystkim obszarów takich jak Gorce, okolice Babiej Góry, Bieszczad i Pienin.

Zupełnie inaczej natomiast ma zrobić się w Karkonoszach:

Dzisiaj - gęste chmury, jutro - trochę słońca (ale chmur też nie zabraknie), a pojutrze – chmury, mróz i deszcz... - czyli niefajnie.

W Tatrach również czekają nas dosyć ładne dni. Słonecznie zrobi się głównie dzisiaj, ale też i jutro i w niedzielę turyści nie powinni narzekać. Może jednak wiać (głównie na Kasprowym i już od dzisiaj, chociaż najmocniej – w niedzielę).

Obok ciepłych ubrań, po raz kolejny apelujemy – W GÓRACH, JUŻ O 16.00 ROBI SIE CIEMNO! Bez czołówki zatem nie ma się co wypuszczać! Szykujmy też, serwisujmy i uzupełniajmy sprzęt narciarski, snowboardowy, skitourowy. Śnieżna zima bowiem, ponoć nadchodzi...

Po tego typu oraz inne, outdoorowe produkty, zapraszamy do naszych sklepów.

moja samotnia
Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Moja Samotnia - fot. Małgorzata Jurzykowska

Bartek Michalak

Źródła:
http://www.portalgorski.pl/,
http://sklep.portalgorski.pl/,
Tygodnik Podhalański,
Internet (ogólnie).

Sklep Górski

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 9179
  • Odsłon artykułów: 25191139
  
  ';