A tymczasem w Tatrach (05.12.2018)

Kategoria: Turystyka górska / Warunki

Miniony tydzień w Tatrach upłynął już w atmosferze zimowych warunków. Mimo braku opadów śniegu, ruszył już pierwszy stok narciarski (sztucznie oczywiście naśnieżany) – Bania. Obok swojej regularnej służby, ratownicy TOPR spędzali czas na szkoleniach i przygotowaniach do śnieżnej zimy.

W minionym tygodniu, po raz pierwszy w tym roku, ogłoszono stopień zagrożenia lawinowego – jedynkę. I mimo że zgodnie z definicją, pokrywa śniegu jest wtedy mocno związana i stabilna, a mechaniczne zejście lawiny jest mało możliwe, to w rejonie Rysów (konkretnie spod Buli pod Rysami) na turystę spadła lawina. Na szczęście nic poważnego finalnie się nie stało, choć góry po raz kolejny pokazały, że tu nie ma żartów...

Mimo to, zgodnie z informacją podaną przez TPN, warunki do uprawiania górskiej turystyki wcale nie są dobre. Leży cienka warstwa śniegu, jest lód, a poza tym bardzo wcześnie robi się ciemno (już o 15.30!).

Czas więc już na poważnie pomyśleć o sprzęcie zimowym (chociażby podstawowym – rakach, czekanie, detektorach i sądach lawinowych). I oczywiście i najważniejsze – ciepłe ubranie i właściwe buty!

Po te wszystkie produkty serdecznie zapraszamy do naszych górskich sklepów.

Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Tatry - fot. Przemysław Tyński
Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Tatry - fot. Przemysław Tyński

Bartek Michalak

Źródła:
http://www.portalgorski.pl/,
http://sklep.portalgorski.pl/,
http://tpn.pl/,
http://www.topr.pl/
Internet (ogólnie).

Sklep Górski

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 9179
  • Odsłon artykułów: 25191139
  
  ';