Sytuacja w Tatrach zmienia się co chwila

Kategoria: Turystyka górska / Warunki

W Tatrach ocieplenie względem ostatnich dni, chociaż temperatury powietrza nadal są minusowe. Aktualne zagrożenie lawinowe stabilizuje się na poziomie III. Otwarto nawet popularną Drogę do Morskiego Oka. Turyści zatem mogą już docierać tu i podziwiać to najsłynniejsze polskie jezioro i upajać się jego wspaniałą, zimową scenerią. Szlak ten nadal jest jednak zamknięty dla transportu konnego (do odwołania). Do odwołania zamknięte jest też schronisko na Hali Kondratowej.

Zgodnie z informacją od PKL obok kolejki wysokogórskiej na Kasprowy, na powrót czynny jest także wyciąg w Kotle Gąsienicowym i tamtejsza trasa narciarska. Warunki śniegowe do jazdy są iście wyborne, a widoki ośnieżonych gór zapierają dech w piersiach. Mimo zagrożenia lawinowego, szusowanie po wyznaczonych trasach jest bezpieczne. Inaczej sytuacja tyczy się tych którzy pragną szaleć na nartach poza trasami. Nie dość, że narażają oni swoje życie i zdrowie, to ponadto stwarzają niebezpieczeństwo dla innych (przestrzegających wszelkich norm i wytycznych) oraz tatrzańskich zwierząt, których nie brakuje.

warunki0901
zdjęcie z bazy zdjęć PG, Dolina Małej Łąki, Wielka Polana., autor - Maciej Hajdusianek

P.S.: Skipassy na Kasprowy Wierch można kupować w sklepie internetowym PKL. Wystarczy zarejestrować się na stronie www.pkl.pl, wybrać odpowiedni dla siebie termin i skipass, a następnie odebrać doładowaną nim kartę PKLPass w skipassomacie lub jednym z punktów BOK (Biuro Obsługi klienta w Kuźnicach i przy ul. Krupówki 48).

Sklep Górski

Bartek Michalak

Źródła:
http://www.portalgorski.pl/,
http://sklep.portalgorski.pl/,
http://tpn.pl/,
http://www.topr.pl/,
Tygodnik Podhalański,
Internet.

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 9296
  • Odsłon artykułów: 25400804
  
  ';