Warunki pogodowe w górach Polski (08.02.2019)

Kategoria: Turystyka górska / Warunki

Możliwe będą częściowe zachmurzenia, a także te całkowite. Gdzieniegdzie może popadać śnieg lub deszcz. Przepięknej pogody raczej nie ma się co spodziewać, ale bywało wcześniej znacznie gorzej... Temperatury mają krążyć wokół 0 stopni (z tendencją raczej na plus).  W niedzielę w Pieninach ma być nawet 5 stopni. Choć z drugiej strony, dzisiaj na Babiej termometry wskazywać będą ponoć -4 stopni.

W Tatrach ciągle obowiązuje I stopień zagrożenia lawinowego. Szykuje się tu sporo rozpogodzeń i w miarę jasnych, przejrzystych dni. Jak na tatrzańską zimę, jakoś bardzo zimno nie będzie – lekko poniżej 0 stopni. Mocno natomiast powieje – szczególnie w Tatrach Wysokich.

warun0802
fot. baza zdjęć  PG, Kasprowy Wierch oglądany z Nosala, autor - Julita Chudko

Sytuacja pogodowa, warunki turystyczne, zagrożenie lawinowe zmieniają się bardzo gwałtownie i dobrze jest śledzić je na bieżąco. Także, określone parametry pogodowe występują często lokalnie, na stosunkowo niewielkim obszarze i nie sposób jest przedstawić jednej i spójnej prognozy. Już dziś warto jednak być przygotowanym (właściwa odzież, odpowiedni sprzęt) na przeróżne warunki w górach. Zapraszamy więc do naszych górskich sklepów gdzie pracujący tam sprzedawcy oraz proponowane przez nas produkty zapewne sprawią, że jakakolwiek aktywność outdoorowa stanie się czystą przyjemnością. Ale rozwagi, zdrowego rozsądku, odpowiedzialności niestety nie sprzedajemy. Tego nie sprzedają nigdzie...

Sklep Górski


Bartek Michalak

Źródła:
http://www.portalgorski.pl/,
Internet (ogólnie).

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 9204
  • Odsłon artykułów: 25221913
  
  ';