(Alkoholowe?) kłopoty w Beskidach. GOPR w akcji

Kategoria: Warunki / Komunikaty GOPR / TOPR

Beskidzcy ratownicy górscy poinformowali o kolejnych akcjach na górskich szlakach. Ratowali nieprzytomnego mężczyznę, oraz poszukiwali kolejnego. W obu przypadkach niewykluczone, że przyczyną kłopotów ratowanych był nadmiar alkoholu we krwi…

Do pierwszej akcji członków Grupy Beskidzkiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego doszło w niedzielę w godzinach popołudniowych. Turyści znaleźli na szlaku w pobliżu górnego peronu KL Czantoria nieprzytomnego turystę.

alkobeskidy0412
fot. FB/GOPR Beskidy

- Ratownik GOPR po dojeździe na miejsce stwierdził zachowane funkcje życiowe oraz objawy silnego wychłodzenia. Turysta został ewakuowany na górny peron kolei linowej i przetransportowany na dół, gdzie przekazano go ZRM oraz policji z uwagi na podejrzenie stanu po spożyciu alkoholu – relacjonują goprowcy.

Kilka godzin później ratownik dyżurny z CSR otrzymał zgłoszenie zaginięcia 21-letniego mężczyzny, który ok 22:00 wyszedł na zewnątrz i nie powrócił na umówiony nocleg do schroniska na Szyndzielni.

- Po powiadomieniu policji zadysponowano do CSR ratowników z SO Bielsko-Biała. W rejon poszukiwań wyjechały dwa patrole (samochód terenowy + quad). Po godzinie 02:00 dotarła informacja od patrolu policji o odnalezieniu poszukiwanego w okolicy miejsca zameldowania, w stanie wskazującym na spożycie alkoholu – podają beskidzcy ratownicy

GOPR zakończył o 3:00 nad ranem.

raz

źródło;
GOPR Beskidy

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 9179
  • Odsłon artykułów: 25191199
  
  ';