Seria rowerowych wypadków w Beskidach

Kategoria: Warunki / Komunikaty GOPR / TOPR

Sporo pracy mieli ratownicy Grupy Beskidzkiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia ratunkowego w pierwszych dniach sezonu rowerowego w górach. Jednego dnia musieli trzykrotnie wyruszać na akcje, by udzielić pomocy miłośnikom „dwóch kół”. Nie obyło się bez interwencji śmigłowca LPR.

Pierwsze zgłoszenie ratownicy dostali przed południem. Dotyczyło ono rowerzystki na trasie Cygan na ścieżkach rowerowych Enduro Trails w rejonie Koziej Góry. Rowerzystka ze złamanym nadgarstkiem i ogólnymi potłuczeniami została ewakuowana samochodem terenowym na bielskie Błonia.

goprbeskid2204
FB/GOPR Beskidy, fot. M. Patryas

Około dwie godziny później, znów zadzwonił telefon.

- Otrzymujemy zgłoszenie o rowerzyście potrzebującym pomocy na ścieżce rowerowej Easy Line na górze Żar. Rowerzysta z urazami kończyn górnych i dolnych oraz niepamięcią wsteczną zostaje ewakuowany i przekazany jednostce Państwowego Ratownictwa Medycznego – relacjonują beskidzcy ratownicy.

O godzinie 18:30 dociera kolejna prośba o pomoc rowerzyście na Hali Borucz w rejonie Prusowa w Beskidzie Żywieckim. - Ratownicy po dotarciu na miejsce stwierdzają urazy twarzoczaszki oraz kończyn górnych i dolnych. Na miejsce zadysponowany zostaje śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który ewakuuje ratowanego do szpitala – podają goprowcy,

Źródło: Sz. Wawrzuta//FB/GOPR Beskidy, fot. M. Patryas

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 9503
  • Odsłon artykułów: 25919212
  
  ';