Nocna akcja toprowców

Kategoria: Warunki / Komunikaty GOPR / TOPR

"Wezwani przed północą ratownicy TOPR udzielili pomocy dwóm turystom z woj. pomorskiego, którzy zupełnie nieprzygotowani do wyprawy spadli z Przełęczy Zawrat, doznając poważnych obrażeń. Poszkodowani dziś rano trafili do zakopiańskiego szpitala" - podaje Onet.

Jak wynika z informacji, niespełna 30-letni mężczyźni źle zaplanowali wyprawę i zbyt późno dotarli na Zawrat. Kiedy było już ciemno, schodzili w kierunku Doliny Pięciu Stawów Polskich.

noctopr0405
Zdjęcie ilustracyjne, fot. FB/Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe - TOPR

- Z ich opowieści wynika, że spadli z Zawratu w kierunku Doliny Pięciu Stawów. Jeden z mężczyzn miał spaść około 200-300 m na dół. Byli tak kiepsko przygotowani i zorientowani, że dokładnie nie potrafią określić miejsca wypadku. Jeden z nich doznał urazu głowy i stracił przytomność w wyniku wypadku. Drugi mężczyzna doznał urazu obu nóg – relacjonował PAP ratownik dyżurny TOPR.

Mimo poważnych urazów turystom udało się dotrzeć do schroniska w Dolinie Pięciu Stawów. Grupa ratowników dotarła do schroniska i po opatrzeniu ran ratownicy znieśli poszkodowanych na noszach do Doliny Roztoki i dalej przetransportowali ich samochodem terenowym do szpitala - podaje Onet.

źródła:
- Onet
- PAP

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 9577
  • Odsłon artykułów: 26107498
  
  ';