Seria akcji GOPR w Bieszczadach

Kategoria: Warunki / Komunikaty GOPR / TOPR

W połowie maja bieszczadzcy ratownicy interweniowali dwa razy w rejonie Tarnicy. Konieczna była pomoc załogi śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do szpitala trafiły dwie osoby – jedną udało się ewakuować ze szlaku w ostatniej chwili przed burzą.

Na szlaku niebieskim z Wołosatego na Tarnicę 30-to letnia turystka doznała urazu stawu skokowego. Po zaopatrzeniu poszkodowaną ratownicy Grupy Bieszczadzkiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zwieźli do Wołosatego, skąd sama udała się do szpitala.

goprbieszcz2005
Fot. FB/GOPR Bieszczady

- Do groźniejszego zdarzenia doszło dzień później na stokach Krzemienia gdzie zasłabła 56-cio letnia kobieta – relacjonują bieszczadzcy goprowcy. - Na miejsce zdarzenia poleciał śmigłowiec LPR z Sanoka oraz sześciu ratowników z Ustrzyk Górnych na wypadek, gdyby ewakuacja śmigłowcem była niemożliwa ze względu na przechodzące w tamtym rejonie burze.

Na miejscu okazało się, że turystka porusza się z endoprotezą kolana i czeka na operację na drugim kolanie. Została ewakuowana śmigłowcem przed ostatecznym załamaniem pogody.

- Wychodząc w góry dostosujcie trasę wędrówki do waszej kondycji i aktualnych warunków pogodowych. Na najbliższe dni prognozowane opady deszczu i gwałtowne burze z wyładowaniami atmosferycznymi – apelują ratownicy z Bieszczad.

Opr. raz

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 9577
  • Odsłon artykułów: 26107408
  
  ';