Goprowcy pomogli odnaleźć zaginioną seniorkę

Kategoria: Warunki / Komunikaty GOPR / TOPR

Komisariat Policji w Wiśle zawiadomił CSR Szczyrk o zaginięciu kobiety w Istebnej. Z wywiadu przeprowadzonego z rodziną wynikało, że osoba poszukiwana od ponad dwóch lat leczy się na demencję starczą, ma problemy z pamięcią, nie rozpoznaje osób bliskich.

Kobieta ok. 17:00 wyszła z domu w nieznanym kierunku.

- Dyżurny w Centrali skierował SMS ratunkowy do Ratowników SO Cieszyn w celu mobilizacji i zorganizowania wyprawy. O 20:30 pod dom zaginionej przyjechali pierwsi ratownicy i rozpoczęli przeszukiwanie najbliższej okolicy. Chwilę później na miejsce dotarł ratownik planista, którego rolą było zorganizowanie dalszych poszukiwań. Od 20:50 do 21:55 trwały działania Ratowników w terenie: sprawdzanie linii terenowych, potoków, dróg – relacjonują beskidzcy ratownicy górscy.

2609poszukiwania

W poszukiwania od początku była zaangażowana także rodzina, znajomi oraz Ochotnicza Straż Pożarna i Policja.

- O 21:55 sąsiedzi odnaleźli kobietę ok. 500 m od miejsca zamieszkania. Ratownicy GOPR zabezpieczyli poszkodowaną termicznie oraz przetransportowali quadem z przyczepą do miejsca przekazania Zespołowi Ratownictwa Medycznego – czytamy w komunikacie Grupy Beskidzkiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Źródło: FB/GOPR Beskidy/fot. K. Kempny

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 9711
  • Odsłon artykułów: 26373050
  
  ';