Pogoda

Warunki pogodowe w górach Polski (13.07.2018)

Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Świstaki w Tatrach

To będzie kolejny weekend niepewnej góskiej pogody. Musimy być przygotowani na deszcz i nieco obniżone temperatury. Wystąpią przejaśnienia, ale będzie go wyjątkowo mało. Zachęcamy do śledzenia warunków pogodowych na bieżąco.

Czytaj więcej...

Warunki pogodowe w górach Polski (08.06.2018)

zdjęcie z bazy zdjęć PG, Tatry, Nadciąga burza / Krzysztof Konieczny

Nadchodzące dni upłyną przede wszystkim pod znakiem opadów, burz oraz gwałtownych ulew. Nieprzemakalna kurtka i zabezpieczony przed przemoczeniem plecak na pewno się przydadzą. Pamiętajmy też, że burze występują zwykle popołudniu. Warto więc wyjść na szlak bardzo wcześnie aby wyładowania atmosferyczne oglądać co najwyżej z okien schroniska lub kwatery po bezpiecznym powrocie.

Czytaj więcej...

Warunki pogodowe w górach Polski (06.07.2018)

zdjęcie z bazy zdjęć PG, Tatry Sarnia Skała / fot. Dominik Brach

Podobnie jak poprzedni weekend, ten nadchodzący także nie zapowiada się najlepiej. Deszcze, burze oraz niskie jak na początek lipca temperatury nie będą zachęcały do górskich wędrówek. Prognozy na najbliższy tydzień również nie zwiastują większych zmian i poprawy warunków.

Czytaj więcej...

Warunki pogodowe w górach Polski (01.06.2018)

zdjęcie z bazy zdjęć PG, Lód na Zmarzłym Stawie Polskim

Tego weekendu możemy spodziewać się bardzo zmiennej aury. Choć końcówka wiosny jest w dalszym ciągu bardzo ciepła, momentami wręcz upalna, to warto podczas górskich wycieczek przygotować się na ewentualne załamanie pogody. ura w górach potrafi zmienić się bardzo szybko i nagle z letnich warunków przechodzimy w zimowe lub odwrotnie. Warto śledzić wszelkie komunikaty TOPR.

Czytaj więcej...

Warunki pogodowe w górach Polski (29.06.2018)

Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Przełęcz Krzyżne, fot. Asia K

Póki co kalendarzowe lato nie jest dla nas łaskawe. Sporo chmur, deszcz (w Tatrach nawet śnieg) oraz niskie temperatury. Prognozy długoterminowe również nie brzmią zachęcająco. Z drugiej jednak strony warunki w górach zmieniają się tak szybko i gwałtownie, że najlepiej jest śledzić je na bieżąco.

Czytaj więcej...

Warunki pogodowe w górach Polski (25.05.2018)

Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Bieszczady, Tarnica

Końcówka maja nie szykuje się optymistycznie w kwestii warunków pogodowych sprzyjających turystyce. Zapowiada się sporo deszczu oraz chmur. Z drugiej strony warunki meteorologiczne potrafią w górach zmieniać się niezwykle gwałtownie i dynamicznie. Najpewniej jest śledzić pogodę na bieżąco.

Czytaj więcej...

Warunki pogodowe w górach Polski (22.06.2018)

zdjęcie z bazy zdjęć PG, Wołowiec / fot. Marcin Szklarek

Pasjonaci górskiej fotografii, miłośnicy rozległych panoram i widoków oraz turyści, będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Od dziś poważne zmiany w pogodzie. Zanosi się, że popada deszcz (w Tatrach nawet śnieg), a dodatkowo zrobi się pochmurno i chłodno. Jęśli mimo wszystko wybieracie się w góry, bądźcie ostrożni.

Czytaj więcej...

Warunki pogodowe w górach Polski (18.05.2018)

zdjęcie z bazy zdjęć PG, Przełęcz Krzyżne / fot. Asia K.

Szykuje się deszczowy weekend. Zatem ubranie przeciwdeszczowe, zabezpieczone przed zmoknięciem rzeczy to podstawa. Pogoda w górach zmienia się tak szybko i gwałtownie, że warto śledzić ją na bieżąco (chociażby na komórce podczas marszu).

Czytaj więcej...

Warunki pogodowe w górach Polski (15.06.2018)

Zdjęcie z bazy zdjęć PG: fot. Łukasz Francuz

Szykuje się pochmurny i deszczowy weekend. Zresztą podobne warunki pogodowe panują już od dłuższego czasu. Najlepiej jest jednak śledzić pogodę na bieżąco. Nadszedł czas, gdy zmiany w warunkach atmosferycznych mogą przebiegać bardzo gwałtownie.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

male dolomity

logo biale_proste2

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Statystyki

  • Artykułów: 8204
  • Odsłon artykułów: 23051518

';