Warunki pogodowe w górach Polski (21.04.2017) - prognoza weekendowa

Kategoria: Warunki / Pogoda

Co roku „zima zaskakuje drogowców”. Jednak tym razem pogoda „spłatała figla” wszystkim. Po wcześniejszym ociepleniu, dosyć szybko „przyzwyczailiśmy się” do ciepłej pogody. Grube ubrania „poszły w odstawkę”, kierowcy pozmieniali opony na letnie, wszelkie łopaty do odśnieżania „zawędrowały na strych”. Ale, jak się okazało – pospieszyliśmy się z tym... Ale „matka natura” po raz kolejny już pokazała „kto tu rządzi”...

Tatry:
W Tatrach pogoda nie najlepsza – delikatnie mówiąc: trochę deszczu w Tatrach Zachodnich, ogólnie to śnieg (opady przelotne), dużo chmur, momentami mocniejszy wiatr. Najniższa temperatura wyniesie -7 stopni (w niedzielę, Kasprowy Wierch). Najcieplej, tradycyjnie już, zrobi się w Tatrach Zachodnich (w sobotę, 5 stopni).
Obecny stopień zagrożenia lawinowego jest wysoki ("lawinowa czwórka"). Przypomnę tylko, że całkiem niedawno obowiązywał przez dłuższy czas II stopień.

Zdjęcie z bazy zdjęć PG, Tatry SkiturowoZdjęcie z bazy zdjęć PG, Tatry Skiturowo

http://kamery.topr.pl/kamery.html - system monitoringu pogody.

Gorce:
Nie zbyt wiele zobaczą w ten weekend „gorczańscy” turyści. Chmury (częściowo ze słońcem), deszcze i burze – to to, co ich tam może w najbliższych dniach spotkać.

Pieniny:
„Szału nie będzie”. Jutro będzie tu „aż” 7 stopni. Wystąpią jednak chmury, chociaż nie aż takie gęste jak dzisiaj. Dziś też (w przeciwieństwie do jutrzejszej soboty) ma nic nie padać. W niedzielę zaś – opady i deszczu i śniegu...

Karkonosze:
W dzisiejszym dniu nie powinny wystąpić żadne opady (temperatura powietrza to ok. 2 stopnie). Na jutro zaś przewidziano przelotne opady deszczu i śniegu. Niedziela to już spadek temperatury i śnieg oraz chmury.

Bieszczady:
Dużo chmur, zero słońca i brak opadów – tak będzie tutaj dzisiaj. Jutro natomiast zaświeci tu trochę więcej słońca (ale be przesady) i przelotnie popada deszcz. W niedzielę na niebie ma być tylko szaro, pochmurne oraz pokropi lekki deszcz.

Babia Góra:
Mimo przewidywanych chmur, trochę słońca i przejaśnień będzie można w okolicach Babiej Góry dostrzec dziś oraz w niedzielę. Sobotni dzień zapowiada się na zupełnie pochmurny. Gdy chodzi o opady to sytuacja przedstawia się tu tak:
dzisiaj – brak opadów,
jutro – opady deszczu przelotne,
pojutrze – słabe opady deszczu.

Bartek Michalak

Źródło:
-Internet

 

 

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 8012
  • Odsłon artykułów: 22586807
  
  ';