Warunki pogodowe w górach Polski (19.05.2017) - prognoza weekendowa

Kategoria: Warunki / Pogoda

„Wiosna to pora radosna” :) I faktycznie – jest uśmiech, energia, są nowe pomysły i jest „moc”... A że zaczął się okres wycieczek i zielonych szkół w górach oraz w innych miejscach zaroiło się od rozbieganych, rozbrykanych, niesfornych nieraz dzieciaków z podstawówek, gimnazjastów, techników i liceów. Osobiście to czasem trochę śmieszą mnie głosy krytyczne dorosłych, którzy niezwykle nagannie oceniają zachowanie młodzieży. Przecież jeszcze niedawno mieli też po tyle samo lat, byli głośni i mieli głupie pomysły.

Tatry:
Dzisiaj i jutro w Tatrach wystąpią i przejaśnienia i rozpogodzenia. Pogoda zepsuje się dopiero w niedzielę – burze z piorunami oraz ulewy. Najcieplej będzie dzisiaj w Tatrach Zachodnich. Najzimniej natomiast zrobi się w Tatrach Wysokich - w niedzielę.

http://kamery.topr.pl/kamery.html - system monitoringu pogody.

Pieniny:
Pełne słońce – bez chmur i opadów – dzisiaj. Jutro – podobnie, sucho (brak deszczu), trochę chmur i słońca. Niedziela – pochmurna, deszczowa z temperaturą 16 stopni.

Karkonosze:
Słońce i 21 stopni temperatury ciepła dzisiaj i dla odmiany jedynie 13 stopni jutro, gęste chmury oraz deszcz jutro. A niedziela? 14 stopni, nadal dużo chmur, ale bez opadów.

Karkonosze - autor: Agata GarbaczewskaKarkonosze - autor: Agata Garbaczewska

Bieszczady:
Najlepsza i najładniejsza będzie tu jutrzejsza, w pełni słoneczna sobota z temperaturą 18 stopni. Dzisiejszy piątek to trochę chmur oraz słoneczna pogoda. Pojutrze będzie padał przelotny, dość ciepły, wiosenny deszczyk.

Babia Góra:
Przez jutrzejszy i pojutrzejszy dzień, pogoda zapowiada się pochmurna i deszczowa (w sobotę opady mają być ciągłe, w niedzielę – przelotne). Dzisiejszy dzień za to upłynie bez jakichkolwiek opadów, pojawi się trochę słońca, a temperatura powietrza wyniesie 17 stopni.

Gorce:
Warunki pogodowe będą podobne do tej babiogórskiej. A więc:
- dziś zachmurzenie, trochę słońca i chmury, brak opadów,
- jutro – chmury i opady deszczu,
- pojutrze – chmury również, a opady zmienią swoje natężenie i częstotliwość na przelotne.

 Bartek Michalak

Źródło:
- Internet

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 8024
  • Odsłon artykułów: 22626677
  
  ';