Warunki pogodowe w górach Polski (11.08.2017) - prognoza weekendowa

Kategoria: Warunki / Pogoda

Pogoda w górach sprzyja wędrowaniu i wspinaczce oraz wszelkiej innej aktywności. Ale ma to też swoje złe strony. Zdarza się często, że turyści „mamieni” ładnymi widokami, przyjemną wędrówką, bez odpowiedniego przygotowania oraz kondycji, idą dalej, dalej i dalej. I robi się problem i lament, bo trzeba jeszcze wrócić... A więc MIERZ SIŁY NA ZAMIARY!

Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Widok na Lodowy Szczyt, fot. Marcin KamińskiZdjęcie z bazy zdjęć PG: Widok na Lodowy Szczyt, fot. Marcin Kamiński

Tatry:
Ogólne warunki do uprawiania turystyki są w Tatrach bardzo dobre. Jednak mimo to, na ten czas (głównie chodzi o jutrzejszą sobotę i pojutrzejszą niedzielę) synoptycy przewidują sporo deszczu i chmur. Jutro, w okolicach Morskiego Oka mogą pojawić się również burze z piorunami. Przeważnie słonecznie zrobi się za to dzisiaj, a temperatura dojdzie miejscami do ok. 30 stopni. W niedzielę natomiast (w Tatrach Wysokich głównie) spadnie zdecydowanie i może gdzieniegdzie wynosić tylko 7 stopni. Zwłaszcza dzisiaj, wędrówkę utrudniać może silny wiatr.

http://kamery.topr.pl/kamery.html - system monitoringu pogody.

Karkonosze:
Zagrzmi i popada w Karkonowskim Parku Narodowym dziś i jutro. Więcej słońca i bezdeszczowo zrobi się dopiero w niedzielę. Temperatura w ten dzień wyniesie ok. 17 stopni.

Bieszczady:
Trochę odwrotnie i przewrotnie pogodowo jak w Karkonoszach. Dzisiejszy dzień zapowiada się bardzo słonecznie i mega gorąco. Jutro i niedzielę spadnie deszcz, zrobi się ciut chłodniej, ale zimno nie będzie. :)

Pieniny:
Zapowiada się ciepły bardzo, żeby nie mówić gorący weekend. Dzisiaj „lampa” całkowita (że słonecznie). Dużo słońca będzie też w niedzielę choć nie zabraknie i chmur. Jutro zaś mają wystąpić gwałtowne ulewy, burze zachmurzenia.

Gorce:
Gorąco, upalnie wręcz tutaj dzisiaj. Jutro, dla odmiany – trochę burzowo i pochmurno. Ciut szaro też i słonecznie oraz sucho zapowiada się niedziela.

Babia Góra:
Podobnie jak w Gorce, dzisiaj będzie tu gorąco i słonecznie. Jutro zagrzmi oraz popada. Natomiast w niedzielę deszczu być nie powinno. Wystąpią zaś chmury, ale nie zabraknie i słońca.

Bartek Michalak

Źródło:
- Internet

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 8185
  • Odsłon artykułów: 23022083
  
  ';