Warunki pogodowe w górach Polski (12.01.2018) - prognoza weekendowa

Kategoria: Warunki / Pogoda

Na ten weekend opadów śniegu przewiduje się raczej mało. Temperatury powietrza nieznacznie, ale jednak spadną poniżej 0 stopni. Wszystko to, oznacza ni mniej ni więcej nadal bardzo wyślizgane szlaki, na których leży warstwa starego, twardego lodu. Świeży opad śniegu pewnie przykryłby chociaż trochę poprzednią warstwę i na szlakach zrobiłoby się trochę bezpieczniej. W takich bowiem warunkach, nawet z pozorru łatwa i niewymagająca asfaltowa dróżka do Morskiego pociąga za sobą ryzyko poślizgnięcia, upadku, złamań, zwichnięć, kontuzji.

zdjecie z bazy zdjęć PG, Tarnica Bieszczady / fot. Maciej Rauerzdjecie z bazy zdjęć PG, Tarnica Bieszczady / fot. Maciej Rauer

Tatry:

W Tatrach Zachodnich i nad Morskim Okiem temperatury powietrza mają delikatnie zejść poniżej 0 stopni, ale dużych mrozów nie ma się co spodziewać. Zimniej zrobi się natomiast w rejonach Kasprowego i Pięciu Stawów (w niedzielę na Kasprowym nawet -8 stopni). Poza tym, warunki pogodowe mają być w całych Tatrach podobne co znaczy chmury i mgły dzisiaj, przejaśnienia jutro oraz ładną, słoneczną pogodę w niedzielę. W całych Tatrach warunki turystyczne są trudne i ogłoszony wcześniej II stopień zagrożenia lawinowego obowiązuje nadal.

http://kamery.topr.pl/kamery.html -system monitoringu pogody.

Gorce:

Odpowiednio: -2, -3 i -2 stopnie – takie temperatury mają tu panować od dziś do niedzieli. Dzisiaj popada tu także śnieg. Niebo będzie zachmurzenie. Lepiej zrobi się jednak już jutro. Wystąpią przejaśnienia. Niedziela zaś zapowiada się słonecznie i bez jakichkolwiek opadów (podobnie zresztą jak ma to być w tym dniu w innych górskich rejonach).

Karkonosze:

Karkonosze przywitają nas dzisiaj przelotnymi opadami śniegu, chmurami i temperaturą powietrza -3 stopnie. Jutro, co prawda ma nie padać, ale -6 stopni i ogólne zachmurzenie do jakiejś większej aktywności zachęcać nie będą. W przeciwieństwie do niedzieli kiedy to na niebie pokaże się pełne, jasne słońce. Temperatura powietrza, jak w sobotę, wyniesie -6 stopni. Żadne opady przewidywane nie są. Obowiązuje tu II stopień zagrożenia lawinowego.

Bieszczady:

Dzisiaj prognozy wskazują, że będzie tu marna, pochmurna aura. Jednak od jutra zacznie się coś zmieniać. Pojawią się przejaśnienia, chmury zelżeją. W niedzielę natomiast zrobi się w pełni słonecznie. II stopień zagrożenia lawinowego ogłoszony już w zeszłym tygodniu obowiązuje tutaj nadal.

Pieniny:

Panujące tu temperatury podczas tych najbliższych dni, zejdą bardzo subtelnie poniżej 0 stopni. Oprócz tego na dzisiaj przewidziane są chmury i opady śniegu, na jutro częściowe zachmurzenie, a na pojutrze – słońce.

Babia Góra:

Duże zachmurzenie tu dzisiaj i jutro. Na szczęście ma nie padać nic, a w niedzielę na całym niebie pojawi się bezchmurna, słoneczna, nastrajająca optymizmem pogoda. Ogłoszony tu stopień zagrożenia lawinowego jest umiarkowany, a więc stabilizuje się on na poziomie II.

Bartek Michalak

Źródła:
-Internet.

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 8602
  • Odsłon artykułów: 24194042
  
  ';