Warunki pogodowe w górach Polski (02.02.2018) - prognoza weekendowa

Kategoria: Warunki / Pogoda

Weekendowe warunki pogodowe nie będą rozpieszczały. Najbliższy czas upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia. Biorąc pod uwagę krótki dzień, zachmurzenie oraz opady śniegu – wszystko to może powodować problemy z orientacją i bezpiecznym wędrowaniem.

zdjęcie z bazy zdjęć PG, Karkonosze - Śnieżka / fot. Robert Nowickizdjęcie z bazy zdjęć PG, Karkonosze - Śnieżka / fot. Robert Nowicki

Tatry:

Pochmurny weekend zapowiada się tym razem w Tatrach. Wychodząc gdzieś w góry, warto się ciepło ubrać (w niedzielę temperatura powietrza spadnie do -9 stopni). Dzisiaj oraz jutro w górach ma regularnie padać śnieg. W niedzielę opady śniegu przybiorą charakter przelotny. Na chwilę obecną zagrożenie lawinowe wynosi II.

http://kamery.topr.pl/kamery.html - system monitoringu pogody.

Gorce:

Od dzisiaj do niedzieli zapowiada się sporo chmur i opadów śniegu, choć w niedzielę mają być one jedynie przelotne. Temperatura powietrza w te dni nieznacznie spadnie poniżej 0 stopni.

Karkonosze:

Mimo przewagi chmur, zobaczymy dzisiaj tutaj trochę słońca. Zupełnie szaro i pochmurno zrobi się jednak jutro i pojutrze. Też w tą nadchodzącą sobotę i niedzielę należy spodziewać się opadów śniegu. Zagrożenie lawinowe względem poprzedniego tygodnia zmniejszyło się do stopnia II.

Bieszczady:

Zagrożenie lawinowe nadal utrzymuje się na poziomie II. Poza tym w Bieszczadach zapowiada się na najbliższe dni sporo chmur. Jakby tego było mało, dzisiaj padać ma tu deszcz, jutro śnieg z deszczem, a pojutrze sam śnieg.

Pieniny:

Pasowałoby napisać coś o każdym zbliżającym się dniu osobno. Niestety, tak jednak nie będzie... Nie tym razem... Ogólnie to będzie szaro i pochmurnie oraz czekają nas tu opady śniegu,

Babia Góra:

Temperatura powietrza wyniesie odpowiednio:

-dzisiaj - -4,

-jutro - -7,

-pojutrze - -8.

Poza tym – chmury, chmury i chmury oraz śnieg, śnieg i śnieg... Zagrożenie lawinowe – stopień II.

Bartek Michalak

Źródła:
-Internet.

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 8683
  • Odsłon artykułów: 24403751
  
  ';