Warunki pogodowe w górach Polski (09.02.2018) - prognoza weekendowa

Kategoria: Warunki / Pogoda

Warunki turystyczne w górach zmieniają się bardzo szybko. Padający śnieg może w sposób znaczący utrudniać poruszanie się, nawet po zdawałoby się łatwej, łagodnej ścieżce i znacznie wydłużać taką wycieczkę. Pamiętajmy o tym planując nasze wyjście w góry. Panujące warunki są stricte zimowe i obowiązują tu zupełnie inne standardy gdy chodzi o chociażby wytrzymałość, kondycję, orientację w terenie, odpowiednio ciepłe ubranie itd.

 

Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Karkonosze, fot. Michał Zieliński
Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Karkonosze, fot. Michał Zieliński

Tatry:

Co prawda dzisiaj jeszcze w Tatrach pogoda raczej będzie pochmurna, ale jutro już pojawić się ma się trochę więcej słońca. Niedziela zapowiada się bardzo słoneczna. Generalnie podczas tych dni ma być zimno – średnio -7 stopni. Obecne zagrożenie lawinowe wynosi III i stopień ten nie powinien ulec zmianie.

http://kamery.topr.pl/kamery.html - system monitoringu pogody.

Gorce:

Gorce przywitają nas dzisiaj pochmurną, szarą pogodą, a do tego przelotnymi opadami śniegu. Jutrzejszy dzień (choć bez żadnych opadów), ale też zapowiada się mało ciekawy i pochmurny. W niedzielę dla odmiany na bezchmurnym niebie zaświeci jasne, pełne słońce.

Karkonosze:

Trochę chmur i trochę słońca będzie tutaj dzisiejszego oraz jutrzejszego dnia. Pojutrze – w niedzielę zrobi się pochmurnie i padać ma śnieg.

Bieszczady:

Przelotne opady śniegu oraz chmury spodziewane są tutaj dzisiaj. Jutro co prawda śnieg padał już nie będzie, ale na niebie nadal zalegać będą gęste chmury. Nieznaczna zmiana w tym zakresie nastąpi w niedzielę – spodziewać się należy przejaśnień i trochę więcej słońca (mimo ciągle istniejących chmur).

Pieniny:

Nic dobrego w pogodzie raczej nie wydarzy się dzisiaj i jutro - ciemne, smutne niebo i masa chmur. Całkowicie inaczej zrobi się w niedzielę. Zgodnie z tym co przewidują synoptycy, dzień ma być bardzo, bardzo słoneczny.

Babia Góra:

Gęste chmury na Diablaku, ale tylko dzisiaj. Jutro zaś nastąpią przejaśnieni, a w niedzielę zrobi się całkowicie słoneczna pogoda – w sam raz na górską wędrówkę.

Bartek Michalak

Źródło:
- Internet

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 8683
  • Odsłon artykułów: 24407204
  
  ';