Warunki pogodowe w górach Polski (10.06.2018)

Kategoria: Warunki / Pogoda

Bywało gorzej – to prawda. Ale bywało też o niebo lepiej. Ogólnie, to raczej wszędzie zapowiada się burzowo, pochmurnie i ma padać. Lepiej zrobi się prawdopodobnie w niedzielę, ale mimo to warunki te nadal pozostawią wiele do życzenia.

Tatry:

Możliwe burze i gwałtowne ulewy w Tatrach dziś oraz jutro. Dla odmiany, na niedzielę opady nie są przewidziane. Mimo to dzień zapowiada się dosyć pochmurny.

Babia Góra:

Przejściowe burze - dzisiaj, deszcz i zachmurzenie – jutro, a w niedzielę już bez opadów, pojawi się nawet słońce, choć ogólnie przeważać ma jednak pochmurna pogoda.

Bieszczady:

Podobna piątkowa aura do tej jaka szykuje się w okolicach Babiej Góry zrobi się też w Bieszczadach. Gdy chodzi o prognozy na niedzielę również się one pokrywają. W sumie sobota także będzie podobna do tej babiogórskiej, choć opady deszczu mogą być bardziej gwałtowne i przybrać charakter burzy z piorunami.

Gorce:

Dzisiaj czekają nas tu przejściowe burze i chmury. Jutrzejsza pogoda również nie powala. Ma być pochmurnie i deszczowo. Więcej słońca, choć nadal sporo chmur, ale bez deszczu będzie się dopiero w niedzielę.

Pieniny:

Popada deszcz w Pieninach dzisiaj i jutro. Dodatkowo będzie pochmurno. Lepiej zaś zrobi się w niedzielę – bez opadów, za to wystąpią liczne przejaśnienia.

Karkonosze:

Dzisiaj jeszcze przelotnie może tu popadać deszcz. Jutro za to i w niedzielę opadów żadnych nie należy się spodziewać. Będzie jednak pochmurnie chociaż niemrawe słońce również się trochę przebije.

zdjęcie z bazy zdjęć PG, Bieszczady - Tarnicazdjęcie z bazy zdjęć PG, Bieszczady - Tarnica

Bartek Michalak

Źródło:
Internet (ogólnie).

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 9072
  • Odsłon artykułów: 25007943
  
  ';