Warunki pogodowe w górach Polski (14.09.2018)

Kategoria: Warunki / Pogoda

Mimo, że wakacje się skończyły i jesień „wkrada się” w naszą codzienność coraz mocniej, turystów w górach jest nadal sporo, a na popularnych szlakach bywa nawet tłoczno. Ładna, słoneczna pogoda sprzyja wędrowaniu. Aura ta jednak może być bardzo złudna. Potrafi się gwałtownie i dynamicznie zmieniać dlatego warto sprawdzać ją na bieżąco.

Tatry:

Ulewy, deszcze, możliwe burze, opady stałe lub okresowe – na takie „kaprysy” pogody musimy być dzisiaj i jutro przygotowani. Lepiej (bo bez opadów) zrobi się w niedzielę. Nadal utrzymają się chmury, ale pewne rozpogodzenia będą się zdarzały. Najzimniej ma zrobić się pojutrze, w okolicach Kasprowego - 7

Babia Góra:

Chmury, gwałtowne ulewy i burze – to tak generalnie dzisiaj. Jutro warunki pogodowe mają być podobne – chociaż bez burz. W niedzielę zaś pogoda o tyle się poprawi, że nie będzie padało i zrobi się trochę jaśniej. Z drugiej strony jednak, chmur nie zabraknie.

Gorce:

Deszcze oraz chmury dzisiaj. Deszcze oraz chmury jutro. W niedzielę nastąpi poprawa pogody – zza chmur wyjrzy słońce, a padać nic nie powinno.

Bieszczady:

Podobnie będzie tu jak w innych górach w Polsce. Dziś i jutro szykują się chmury i zapowiada się deszczowo. W niedzielę padać przestanie, a na niebie zrobi się trochę jaśniej.

Pieniny:

Dzisiaj (jutro zresztą podobnie) szykują się w Pieninach zachmurzenia oraz opady przejściowe. W niedzielę, podobnie jak to w innych miejscach – dużo lepiej – liczne przejaśnienia.

Karkonosze:

Deszcz ma tu padać przelotny dzisiaj. Jutro zrobi się podobnie – opady przejściowe. Pogoda poprawi się dopiero pojutrze. Niedziela zapowiada się bez opadów, zobaczymy trochę słońca, chociaż chmury w przewadze nadal będą dominować.

Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Tatry Orla Perć - fot. Karolina Gizara
Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Tatry Orla Perć - fot. Karolina Gizara

Bartek Michalak

Źródło:
- Internet (ogólnie)

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 9345
  • Odsłon artykułów: 25523813
  
  ';