Warunki pogodowe w górach Polski (15.03.2019)

Kategoria: Warunki / Pogoda

Chociaż na dzisiejszy dzień oraz na jutro przewidywane są opady deszczu, śniegu, a także chmury, niedziela będzie już zdecydowanie lepsza. Padać nic nie powinno i pokaże się trochę słońca. W niektórych miejscach będzie tego słońca naprawdę sporo.

warunki1503
fot.baza zdjęć PG, Schronisko Głodówka w drodze na Łysą Polanę, autor - Mateusz Tesznar

W samych Tatrach natomiast, dzisiaj i jutro szykują się przelotne opady śniegu, pojedyncze płatki białego puchu, a oprócz tego chmury. Niedzielna pogoda będzie już nieco inna. W Tatrach Zachodnich i nad Morskim Okiem, dzień ten zapowiada się słonecznie i bezchmurnie. W rejonie Kasprowego i Doliny Pięciu Stawów zrobi się zaś wietrznie, szaro i pochmurnie.

Okres ten, ta ciągła „przepychanka” zimy z wiosną to istny „pogodowy roller coaster”. Pada deszcz, śnieg, wieją wiatry, raz jest słonecznie to znów pochmurnie. Trudno ufać całkowicie prognozom pogody z dużym wyprzedzeniem. Sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie i gwałtownie. Wybierając się w wyższe partie gór, pamiętajmy o zimowym sprzęcie i lawinowym ABC. Odpowiedni strój (kurtka, spodnie, buty, bielizna termoaktywna, czapka, szalik, rękawiczki itd.) są oczywiste! Wszystko to, a nawet więcej, dostępne jest w naszych sklepach.


Bartek Michalak

Źródła:
http://www.portalgorski.pl/,
http://sklep.portalgorski.pl/,
Internet (ogólnie).

 

Sklep Górski

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 9203
  • Odsłon artykułów: 25214214
  
  ';