Warunki pogodowe w górach Polski (19.04.2019)

Kategoria: Warunki / Pogoda

Bezchmurna, słoneczna pogoda dzisiaj szykuje się w Bieszczadach, w okolicach Babiej, w Gorcach, Karkonoszach i Pieninach. Jutro i pojutrze również ma świecić słońce, chociaż na niebie pojawią się chmury. Mimo jednak tego zachmurzenia, powinno być raczej jasno, przejrzysto i słonecznie.  Jedynie w niedzielę w Bieszczadach może popadać deszcz.

W naszych najwyższych górach podobnie. Piątek oraz sobota zapowiadają się słonecznie i pogodnie. Jednak jutro zaczną formować się różne chmury, a temperatury powietrza powędrują w dół. Niedziela upłynie już pod znakiem zachmurzenia. Raczej będzie ono jednak umiarkowane, a miejscami pojawią się nawet przejaśnienia.

warun1904
fot. baza zdjęć PG, Karkonosze, autor - Oskar Heleniak

Obecnie, w Tatrach w Polsce obowiązuje I stopień zagrożenia lawinowego. Okres ten w pogodzie bywa mocno zdradliwy. Podczas gdy na dole panuje wiosna, w górach, powyżej górnej granicy lasu, warunki do uprawiania turystyki są iście zimowe. Poruszanie się po górach wymaga odpowiedniego doświadczenia, rozsądku i sprzętu. Ale sprzęt to tylko połowa sukcesu. Trzeba bowiem umieć go jeszcze odpowiednio używać!

W Tatrach na Słowacji wróciła piękna pogoda. Ma się ona utrzymać aż do niedzieli, a zgodnie z tym co przewidują synoptycy, temperatury powietrza powinny stale rosnąć.

 


Bartek Michalak

Źródła:
http://www.portalgorski.pl/,
http://tpn.pl,
Tygodnik Podhalański,
Internet (ogólnie).

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 9570
  • Odsłon artykułów: 26083642
  
  ';