Warunki pogodowe w górach Polski (26.04.2019)

Kategoria: Warunki / Pogoda

W górach na ten weekend szykuje się sporo chmur i opadów. Chociaż dziś jeszcze padać deszcz raczej nie powinien (chyba że w Karkonoszach), ale generalnie zapowiada się dosyć pochmurny dzień. Choć z drugiej strony – nie zabraknie też przejaśnień i rozpogodzeń. Jutro natomiast będą występowały już przede wszystkim chmury i generalnie należy spodziewać się opadów deszczu. W niedzielę również popada, ale w niektórych miejscach opady te będą dość delikatne i przelotne.

warun2604
fot. baza zdjęć PG, wiosenne krokusy

W Tatrach obowiązuje ciągle I stopień zagrożenia lawinowego. Wysoko w górach, warunki nadal panują zimowe. Wędrowanie więc wymaga stosownych umiejętności, zdolności oceny lokalnego stopnia zagrożenia lawinowego oraz posługiwania się odpowiednim sprzętem (raki, czekan, kask, lawinowe ABC). Przestrzega się również przed wchodzeniem na tafle tatrzańskich stawów - lód jest już w wielu miejscach bardzo cienki i z łatwością może się załamać.

Co do warunków pogodowych na najbliższe dni:

Słońce i chmury – dzisiaj, ulewy oraz burze – jutro, a w niedzielę – ma popadać deszcz, chociaż w Dolinie Pięciu Stawów i na Kasprowym może też sypnąć śniegiem.


Bartek Michalak

Źródła:
http://www.portalgorski.pl/,
http://tpn.pl,
Tygodnik Podhalański,
Internet (ogólnie).

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 9510
  • Odsłon artykułów: 25933104
  
  ';