A tymczasem w Tatrach (11.06.2019)

Kategoria: Warunki / Pogoda

Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach można określić jako dobre. W niektórych miejscach są pewne utrudnienia, gdzieniegdzie występuje trochę błota, trwają prace remontowe. Tak czy siak jest naprawdę nieźle. Powyżej górnej granicy lasu natrafić jeszcze można na spore płaty starego śniegu. Niech ta ładna pogoda i upalne temperatury nikogo nie zwiedzą i nie uśpią naszej czujności. Pokonywanie bowiem tego typu odcinków w nieodpowiednim obuwiu, a nawet i bez raków jest często piekielnie ryzykowne, a jak wiadomo o wypadek w górach nie trudno.

A co do wypadków...

Jak wynika z najnowszej kroniki na stronie TOPR, wielokrotnie turyści właśnie źle oceniali warunki myśląc, że skoro na dole jest lekko, łatwo i przyjemnie, to tak samo będzie wysoko w górach. By tam bezpiecznie wędrować najlepiej posiadać ze sobą raki i czekan i co najważniejsze - umiejętność poprawnego używania tego sprzętu.

1106tatry
fot. baza zdjęć PG - Żabi Mnich, Żabi Kapucyn i Żabia Lalka

Szlak turystyczny między Świnicą a Zawratem nadal jest zamknięty do odwołania z powodu obrywu skalnego oraz zniszczenia dużego fragmentu szlaku.

Myślę sobie też, iż biorąc pod uwagę warunki atmosferyczne – temperaturę, ale i inne czynniki, warto pomyśleć o czymś lekkim, przewiewnym, ale i koniecznie oddychającym. Przyda się niewątpliwie nam jakieś okrycie głowy i bukłak. Nie zapominajmy jednak, że to są góry. Kurtka przeciwdeszczowa, coś z długim rękawkiem i chroniącego przed wiatrem ZAWSZE powinno być w naszym plecaku na wszelką ewentualność – nawet gdy rano jest pięknie, a na niebie nie ma ani jednej chmurki!

Bartek Michalak

Źródła:
http://www.portalgorski.pl/,
http://sklep.portalgorski.pl/,
http://tpn.pl/,
http://www.topr.pl/,
Tygodnik Podhalański,
Internet (ogólnie).

Sklep Górski

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 9570
  • Odsłon artykułów: 26083250
  
  ';