A tymczasem w Tatrach (10.07.2019)

Kategoria: Warunki / Pogoda

Wakacje trwają w najlepsze. Ruch turystyczny w Tatrach jest bardzo duży. Wszystkim udającym się na wycieczkę do Morskiego Oka radzi się skorzystanie z komunikacji publicznej gdyż o miejsca parkingowe jest niezwykle trudno. Ogólnie – warunki w Tatrach są wyśmienite. Zalegający jeszcze nie tak dawno śnieg stopniał już całkowicie. Teraz tylko – dobra kondycja, zdrowy rozsądek, odpowiednie buty, plecak i strój i w góry... Te ostatnie rzeczy możemy z łatwością zaoferować. Niestety, ale tego co najważniejsze – rozwaga, rozsądek itd. - tego nikt i nigdzie nie kupi.

Wzmożony okres najazdu turystów, z łatwością można zauważyć w statystykach TOPR. Do wypadków dochodzi najczęściej w wyniku poślizgnięć, nieuwagi, są one powodowane używaniem niewłaściwego obuwia, a także często zdarza się, że na skutek złego planowania wycieczek, turystów na szlaku zastaje noc. Często też obierają oni zbyt ambitne cele i finalnie brakuje im odpowiednich umiejętności i właściwej kondycji.

1007tatry
fot. baza zdjęć PG - Widok na Lodowy

TPN przypomina o zakazie poruszania się po szlakach w porze nocnej, a także apeluje by nie podchodzić zbyt blisko do dzikich zwierząt, nie dokarmiać ich, nie błyskać za bardzo fleszem itd. W końcu to ich dom – obszar Parku, a człowiek jest tu jedynie na chwilę jako gość. Uszanujmy to!

Jeszcze jedna, istota dosyć informacja:

Kiedyś mówiło się o zatłoczonych szlakach w Tatrach w Polsce i pustych Tatrach na Słowacji. Niestety, ale te czasy już bezpowrotnie minęły. Fakt faktem, że np. w Dolinie Jaworowej tych turystów jest mniej. Bardzo rzadko kogoś można spotkać np. w Dolinie Cichej czy Koprowej, ale już istne oblężenie przeżywają np. Szczyrbskie Pleso czy okolice Tatrzańskiej Łomnicy... Bartek Michalak

Źródła:
http://www.portalgorski.pl/,
http://sklep.portalgorski.pl/,
http://tpn.pl/,
http://www.topr.pl/,
Tygodnik Podhalański,

Sklep Górski

 

 

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 9583
  • Odsłon artykułów: 26123394
  
  ';