A tymczasem w Tatrach (24.09.2019)

Kategoria: Warunki / Pogoda

Gdy chodzi generalnie o warunki panujące aktualnie w Tatrach, to nie są one obecnie korzystne. Na szlakach jest mokro, ślisko i leży sporo błota. Na wysokości powyżej 1900 m n.p.m. natkniemy się zapewne na śnieg i lód.

2409tatry
fot. baza zdjęć PG - Kopa Kondradzka, autor - Andrzej Sawicki

W Dolinie Chochołowskiej i Lejowej, Wspólnota Leśna 8 Wsi prowadzi prace leśne. Za to szlak prowadzący na Giewont jest już otwarty. Jak wiadomo bowiem, na skutek tragicznej w skutkach burzy 22 sierpnia, został on w dużej mierze zniszczony. Po jednak solidnych pracach remontowych, wymianie łańcuchów i poprowadzeniu go nieco inną linią, Giewont ponownie „stoi otworem”. Szkoda, że kolejka na Kasprowy aktualnie nie jeździ. Jest to spowodowane rutynowym przeglądem, który jednak w tym roku potrwa o wiele dłużej (na Kasprowy pojedziemy dopiero za kilka tygodni).

Co do aktualnych, najświeższych warunków pogodowych, najlepiej jest śledzić wszystko na bieżąco, obserwować to, co dzieje się w poszczególnych miejscach korzystając z monitoringu pogody. Bądźmy jednak odpowiednio przygotowani i wyposażeni, by poradzić sobie w każdych warunkach... 

Bartek Michalak

Źródła:
http://www.portalgorski.pl/,
http://sklep.portalgorski.pl/,
http://tpn.pl/,
http://www.topr.pl/,
Tygodnik Podhalański,
Internet (ogólnie).

Sklep Górski

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 9707
  • Odsłon artykułów: 26368512
  
  ';