male dolomity

Popularne

 • Quiz
  QUIZ Bezpieczni na szlaku

  Drodzy czytelnicy! Zapraszamy Was do udziału w konkursie, w którym możecie wygrać...

 • Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Gerlach, Niżne Rysy, Rysy i Wysoka, fot. Anna Wojciechowska
  Te trzy naj...

  Gerlach (2665 m n.p.m.), Łomnica (2634 m n.p.m.) i Lodowy Szczyt (2630 m n.p.m.) - oto...

 • Przewodnik IVBV Tomek Gąsienica Mikołajczyk, z towarzyszami na szczycie Elbrusa
  Elbrus 2017 - PSPW

  Elbrus – najwyższy szczyt Kaukazu o wysokości 5642 m n.p.m. położony jest w zachodniej...

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Ze szlaku

Z przedszkolakiem w góry - Czantoria

Z przedszkolakiem w góry - Czantoria

W ramach zachęcania dziecka do aktywnego spędzania czasu, wybraliśmy się z żoną i córką Oliwią na wycieczkę. Również dla mnie i żony jest to miła odskocznia od pracy i możliwość spędzenia wspólnego czasu. Mamy za sobą dopiero jedno udane wejście, na Równicę podczas majówki. Oliwka była z siebie bardzo dumna, gdy dotarła na wierzchołek tej góry, więc postanowiłem wykorzystać jej fascynację pierwszą górską wycieczką i wyznaczyć nam kolejny cel. Z racji tego że do Ustronia mamy w miarę blisko, wybrałem popularną Wielką Czantorię.

Czytaj więcej...

Krywań i Giewont

Zdjęcie z bazy zdjęć PG, Krywań z Szatana

Obie są owiane legendami, każdy prawdziwy turysta górski choć raz wypadałoby żeby tu był, obie są tłumnie odwiedzane. Mowa o Giewoncie i Krywaniu – górach symbolach („świętych”) wręcz dla Polaków (Giewont) i dla Słowaków (Krywań). O Giewoncie już była mowa. Pora zatem na Krywań... :)

Czytaj więcej...

Tatrzański Cmentarz Symboliczny

Tatrzański Cmentarz Symboliczny

Jest w Tatrach miejsce szczególne, wprawiające w melancholijny nastrój, wywołujące przemyślenia. To miejsce gdzie pod pionowymi urwiskami skalnymi Osterwy miesza się miłość do życia z pasją, miłością do gór i śmiercią. Mowa o Tatrzańskim Cmentarzu Symbolicznym piętnaście minut spacerem od Popradzkiego Stawu, który powstał w latach 40 ubiegłego stulecia “martwym na pamiątkę, żywym ku przestrodze”. Jego motto, tu w Tatrach Słowackich szczególnie bliskie jest sercu.

Czytaj więcej...

5 powodów dlaczego warto przemierzyć Szlak Orlich Gniazd

Szlaku Orlich Gniazd

164 kilometry szlaku prowadzącego terenami, które pozwolą nam przenieść się do epoki średniowiecza, rozbudzą naszą ciekawość i sprawią, że wędrówka piesza czy rowerowa oprócz aspektu sportowego zyska również niezaprzeczalny walor poznawczy. Tak pokrótce można zachęcić do pokonania jednego z najpiękniejszych szlaków dalekobieżnych w Polsce - Szlaku Orlich Gniazd wijącego się czerwoną wstęgą po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

Czytaj więcej...

Te trzy naj...

Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Gerlach, Niżne Rysy, Rysy i Wysoka, fot. Anna Wojciechowska

Gerlach (2665 m n.p.m.), Łomnica (2634 m n.p.m.) i Lodowy Szczyt (2630 m n.p.m.) - oto wielka trójka tatrzańska i o nich będzie dziś mowa. Ogromne, tajemnicze i niedostępne dla zwyczajnych turystów chodzących jedynie po szlakach (na Łomnicę dotrzeć można kolejką górską).

Czytaj więcej...

Przyrodnicza sensacja w Karkonoszach!

Fot. Artur Pałucki, archiwum Karkonoskiego Parku Narodowego

Przyrodnicy z Karkonoskiego Parku Narodowego od ponad dwóch tygodni obserwują pojawiającego się w miejscach oddalonych od szlaków turystycznych orła przedniego. Pankowcy zaznaczają, że pojawienie się tego drapieżnikach w Karkonoszach, to rzadkość.

Czytaj więcej...

Szlaki w Tatrach słowackich ponownie dostępne

gerlach

Słowacy z dniem 15 czerwca ponownie udostępniają szlaki dla turystów po swojej stronie Tatr. Od pierwszego listopada, przez okres zimowy wszystkie szlaki powyżej schronisk górskich były bowiem zamknięte dla ruchu turystycznego. Przypominamy, że nasi sąsiedzi tłumaczą te ograniczenia troską o przyrodę oraz o bezpieczeństwo ludzi . Od dziś można w pełni planować wędrówki po słowackiej stronie Tatr.

Czytaj więcej...

Na Koprowy szczyt

 Koprowy Wierch z Doliny Hińczowej - autor: Gower, źr. wikipedia

Na Koprowy szczyt dotrzeć można albo od strony Popradzkiego Stawu i Stawów Hińczowych albo od strony Hilińskiej Doliny, gdzie sobie płynie Hiliński Potok. Właśnie tędy prowadzi nas trasa dzisiejszej wirtualnej wycieczki.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"