male dolomity

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Statystyki

  • Artykułów: 7167
  • Odsłon artykułów: 19303835

Ze szlaku

Szarlotka w Beskidach? - tylko na Markowych Szczawinach!

Szarlotka w Beskidach? - tylko na Markowych Szczawinach!

Królowa Beskidów – Babia Góra przyciąga co roku tłumy turystów. Prowadzi na nią kilka szlaków. Warto tak zaplanować trasę, by odwiedzić schronisko na Markowych Szczawinach. Oprócz tego, że panuje tu fantastyczna atmosfera to nawet przy tłumach obsługa opanowała system przyjmowania zamówień tak, że kolejki właściwie się nie odczuwa. Warto także zatrzymać się tutaj na przepyszną szarlotkę.

Czytaj więcej...

Droga do Kuźnic

Droga do Kuźnic

Kuźnice – baza wypadowa dla wielu wycieczek w Tatry, to tu też znajduje się dolna stacja PKL Kasprowy Wierch, a poza tym miejsce gdzie straganów, kramów, knajp i góralskich restauracji nie brakuje. Jednak, aby się tutaj dostać trzeba skorzystać z jednego z dwóch sposobów. Dojazd bowiem własnym samochodem jest zakazany. Pozostaje więc wybór dotrzeć tam używając:

Czytaj więcej...

Dolina Wielicka

zdjęcie z bazy zdjęć PG, Gerlach

Kontynuując zaczętą ostatnio wirtualną wycieczkę Doliną Białej Wody, po „wdrapaniu się” na Polski Grzebień, schodząc na drugą stronę, szlak prowadzi do Doliny Wielickiej. Miejsce to jest w dolnej części porośnięte lasami, a w górnej najeżone ogromnymi ścianami i żlebami. Nie brakuje tutaj także stawów.

Czytaj więcej...

Z przedszkolakiem na Jurę - Ojców

Ojców

Tym razem mała odmiana od górskich szlaków. Na naszą krótką wycieczkę z córką obieramy Jurę Krakowsko-Częstochowską, a konkretniej Ojców. Niestety, jesteśmy ostatnio bardzo zapracowani z żoną i wręcz graniczy z cudem żeby wygospodarować nawet jeden dzień na rodzinną wycieczkę. Musimy zatem wykorzystać wspólne wolne popołudnie, których też jest jak na lekarstwo.

Czytaj więcej...

Kozice na szlakach

zdjęcie z bazy zdjęć PG - Kozice

O takie „bliskie spotkanie” nie jest trudno. Szczególnie w Tatrach Zachodnich gdzie tłumów jest stosunkowo mniej niż np. na drodze do Morskiego Oka i w godzinach wczesnoporannych. Czasem nawet zaobserwować można całe stada kozic pasących się tuż nieopodal. Dopiero w ciągu dnia przenoszą się one na bardziej odludne, spokojne i ciche miejsca.

Czytaj więcej...

Korona Bałkanów - fotorelacja

Korona Bałkanów

W dniach 8-15 lipca 2017 r. w parze z Aleksandrą Skrzypczyk zdobyliśmy Koronę Bałkanów, ustanawiając nowy rekord szybkościowy w realizacji tego projektu – 7 dni i 5 godzin. W podróży poruszaliśmy się tylko we dwoje, własnym samochodem (Opel Astra III – rocznik 2007), pokonując ponad 3500 kilometrów, często drogami kiepskiej jakości. Łącznie w nieco ponad tydzień przejechaliśmy ok. 70 godzin, w górach z kolei przeszliśmy 162,5 km w 44 godziny.

Czytaj więcej...

Dolina Białej Wody

Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Tatry Słowackie - Dolina Litworowa, fot. Katarzyna Dąbkowska

Przez pewien fragment da się nawet przejechać tu wózkiem inwalidzkim czy rowerem. Zaczyna się niewinnie i niemrawi. Ale już za chwilę piętrzą się tatrzańskie granie, skały i szczyty. Wycieczka Doliną Białej Wody i dalej, choć dluuuuuuuuga, ale jest bardzo, bardzo atrakcyjna i urokliwa.

Czytaj więcej...

Z przedszkolakiem w góry - Czantoria

Z przedszkolakiem w góry - Czantoria

W ramach zachęcania dziecka do aktywnego spędzania czasu, wybraliśmy się z żoną i córką Oliwią na wycieczkę. Również dla mnie i żony jest to miła odskocznia od pracy i możliwość spędzenia wspólnego czasu. Mamy za sobą dopiero jedno udane wejście, na Równicę podczas majówki. Oliwka była z siebie bardzo dumna, gdy dotarła na wierzchołek tej góry, więc postanowiłem wykorzystać jej fascynację pierwszą górską wycieczką i wyznaczyć nam kolejny cel. Z racji tego że do Ustronia mamy w miarę blisko, wybrałem popularną Wielką Czantorię.

Czytaj więcej...

Kolejki i tłok

Na Giewont / fot. Stanisław M. Brzeziński

Nie tak dawno pisałem o masie turystów w Zakopanem, zatłoczonych tutejszych ulicach i tatrzańskich szlakach. Ostatnio sytuacja się trochę zmieniła... Ludzi i aut jest jeszcze więcej... :)

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"


';