male dolomity

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Statystyki

  • Artykułów: 7369
  • Odsłon artykułów: 20054607

Ze szlaku

Kalatówki nieczynne

Zdjęcie z bazy zdjęć  PG: Hotel Górski Kalatówki z Bocznia Kasprowego

W związku z planowanymi praca remontowymi, od 1 listopada do 10 grudnia schronisko PTTK – hotel górski na Kalatówkach będzie nieczynny (nie będą wydawane żadne posiłki, wynajęcie pokoju również będzie niemożliwe).

Czytaj więcej...

Z przedszkolakiem na Jurę - z Mirowa do Bobolic

Zamek w Bobolicach

Chciałbym zaprosić Was na naszą kolejną rodzinną wycieczkę na Jurę Krakowsko-Częstochowską. Tym razem wyruszamy na krótką wędrówkę od Mirowa do Bobolic. Odwiedzimy przy okazji dwa wspaniałe zamki znajdujące się na szlaku Orlich Gniazd. Mam nadzieję że zainspirujemy kogoś do wizyty w tym miejscu.

Czytaj więcej...

Labrador zdobył Giewont

Labrador zdobył Giewont

W minioną niedzielę, turyści na Giewoncie spostrzegli czarnego labradora, który to nie był w stanie sam poradzić sobie z zejściem po zalodzonym szlaku. Kierując się telefonicznymi poradami odpowiednich służb, udało się bezpiecznie sprowadzić psa na Halę Kondratową. Za przynętę posłużył kabanos. Niestety, ale z Hali Kondratowej, pies pobiegł w stronę Kalatówek i ślad po nim zaginął.

Czytaj więcej...

Szarlotka w Beskidach? - tylko na Markowych Szczawinach!

Szarlotka w Beskidach? - tylko na Markowych Szczawinach!

Królowa Beskidów – Babia Góra przyciąga co roku tłumy turystów. Prowadzi na nią kilka szlaków. Warto tak zaplanować trasę, by odwiedzić schronisko na Markowych Szczawinach. Oprócz tego, że panuje tu fantastyczna atmosfera to nawet przy tłumach obsługa opanowała system przyjmowania zamówień tak, że kolejki właściwie się nie odczuwa. Warto także zatrzymać się tutaj na przepyszną szarlotkę.

Czytaj więcej...

Niedźwiedź w rejonie Kasprowego Wierchu

zdjęcie z bazy zdjęć PG, Kasprowy Wierch / fot. Justyna Ozorowska

Po ostatnim okresie obfitych opadów, możemy wreszcie spodziewać się w miarę słonecznej, prawie bezwietrznej i co najważniejsze suchej pogody! Takie prognozy cieszą i zachęcają turystów do większej aktywności. Obok jednak ludzi, często spotkać można różne tatrzańskie zwierzęta, które ogrzewają się promieniami jesiennego słońca.

Czytaj więcej...

Dolina Wielicka

zdjęcie z bazy zdjęć PG, Gerlach

Kontynuując zaczętą ostatnio wirtualną wycieczkę Doliną Białej Wody, po „wdrapaniu się” na Polski Grzebień, schodząc na drugą stronę, szlak prowadzi do Doliny Wielickiej. Miejsce to jest w dolnej części porośnięte lasami, a w górnej najeżone ogromnymi ścianami i żlebami. Nie brakuje tutaj także stawów.

Czytaj więcej...

Można i tak

Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Przełęcz Zawrat - Dolina Pięciu Stawów Polskich, fot. Andrzej Nocoń

Grill, parawan plażowy, krzesełka ogrodowe, parasol, uczestnicy „imprezy” w klapkach – i wszystko to w Tatrach Wysokich, wśród wszechogarniającego granitu, gdzieś obok łańcuchów pod Zawratem. Wszystko to działo się naprawdę. W sobotę, w godzinach popołudniowych zadziwieni całą tą sytuacją inni turyści powiadomili służby TPN.

Czytaj więcej...

Kozice na szlakach

zdjęcie z bazy zdjęć PG - Kozice

O takie „bliskie spotkanie” nie jest trudno. Szczególnie w Tatrach Zachodnich gdzie tłumów jest stosunkowo mniej niż np. na drodze do Morskiego Oka i w godzinach wczesnoporannych. Czasem nawet zaobserwować można całe stada kozic pasących się tuż nieopodal. Dopiero w ciągu dnia przenoszą się one na bardziej odludne, spokojne i ciche miejsca.

Czytaj więcej...

Tłumy nawet podczas halnego

zdjęcie z bazy zdjęć PG, Kasprowy Wierch / fot. Dawid Szolc

Mimo, iż z końcem sierpnia, zasadniczy sezon turystyczny w Tatrach dobiegł końca (choć z drugiej strony można by rzec, że trwa on cały rok), tłumy turystów, „mamionych” śliczną pogodą ruszyły na górskie wojaże. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się oblegana jak to zwykle bywa kolejka na Kasprowy Wierch.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"


';