Polska

PKL zapraszają na ferie zimowe

PKL zapraszają na ferie zimowe

14 stycznia rozpoczęła się pierwsza tura ferii. W ośrodkach Polskich Kolei Linowych na turystów czeka bogata zimowa oferta turystyczna – znakomicie przygotowane trasy, szkoły narciarskie, nowo otwarte wypożyczalnie sprzętu i restauracje. Jak wynika z badań PKL co piąty dorosły Polak w tym roku planował wyjechać w nasze góry. Badania pokazują również, że polscy turyści są coraz bardziej aktywni, szukają atrakcyjnych form spędzania wolnego czasu, także na świeżym powietrzu.

Czytaj więcej...

W bikini na… Śnieżkę

W bikini na… Śnieżkę

- Siedmioro "śmiałków" próbowało wejść na szczyt Śnieżki w bardzo skąpych strojach. Panowie w samych spodenkach, panie w bikini. Chroniły ich tylko buty górskie – podał dziennik.pl. Ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego musieli pomóc turystom, u których stwierdzono objawy hipotermii.

Czytaj więcej...

Oko Wielkiego Brata w Tatrach

 Oko Wielkiego Brata w Tatrach

Obecnie, właściwie nie wychodząc z domu, nie ruszając się sprzed komputera możemy z każdego zakątka i o każdej porze wirtualnie zwiedzać, wędrować i podglądać Tatry. Z Zakopanego kamery nastawione są na Giewont, Czerwone Wierchy i na Kasprowy. Dzięki umieszczonej kamerze w Murzasichlu, możemy obserwować Tatry Wysokie, a w Zębie rozległą panoramę naszych najwyższych gór. Na samym szczycie Kasprowego Wierchu znajdują się aż dwie kamery, z czego jedna jest obrotowa. Kolejna kamera pokazuje aktualną sytuację na Polanie Chochołowskiej, inna zaś to co właśnie dzieje się w okolicach Morskiego Oka. Dzięki obrazom przesyłam spod Schroniska w Dolinie Pięciu Stawów, mamy wgląd w rejon Buczynowej Dolinki i Liptowskich Murów. Widok na Tatry zapewniają też urządzenia zamieszczone w Bukowinie Tatrzańskiej i na Polanie Szymoszkowej.

Czytaj więcej...

Rozświetlona noc sylwestrowa na Górze Parkowej

Rozświetlona noc sylwestrowa na Górze Parkowej

W ostatni dzień roku Polskie Koleje Linowe zabiorą odwiedzających ośrodek w Krynicy - Zdroju w magiczną podróż w czasie. Przedwojenne wagoniki kolei linowo – terenowej na Górze Parkowej przeniosą gości wprost do 2019 roku. Sylwestrową noc rozświetli Park Światła, czyli iluminowane rzeźby nawiązujące do tradycji uzdrowiska oraz specjalny pokaz sztucznych ogni. Nie może tam zabraknąć nikogo, kto zamierza spędzić tę wyjątkową noc w polskich górach!&

Czytaj więcej...

Schronisko na Hali Kondratowej zamknięte do odwołania

Schronisko na Hali Kondratowej zamknięte do odwołania

Z powodu IV stopnia zagrożenia lawinowego (a więc przedostatniego) schronisko na Hali Kondratowej zostało zamknięte do odwołania. Zasypane są również inne polski schroniska w Tatrach. Dramatyczna sytuacja panuje również na Słowacji (w paru rejonach głoszono nawet stan klęski żywiołowej).

Czytaj więcej...

Makabryczne odkrycie u stóp gór Atlas

Makabryczne odkrycie u stóp gór Atlas

Do zabójstwa dwóch turystek ze Skandynawii doszło w Maroku, w bazie u podnóża Tubkalu, w pobliżu schroniska Club Alpin Français. Według podawanej przez media relacji jednego z turystów, natrafił on tam na ciała obywatelki Norwegii i Danii. Trwa śledztwo w tej sprawie.

Czytaj więcej...

A tymczasem w Tatrach (02.01.2019)

A tymczasem w Tatrach (02.01.2019)

Miniony tydzień w Tatrach to prawdziwa przeplatanka i pogodowy „miszmasz”. Było śnieżnie, deszczowo, mroźnie, ciepło, słonecznie i bardzo pochmurno. Nie zabrakło zatem różnych wezwań i interwencji tatrzańskiego pogotowia - szczególnie, że okres świąteczny i sylwestrowy to istny najazd turystów wszelkiej maści ze wszystkich rejonów Polski. Stąd też noworoczne problemy z powrotami i gigantyczne korki na Zakopiance. Istne oblężenia i tłumy w minionym okresie przeżywało też Morskie Oko – nie mówiąc nawet o samym Sylwestrze.

Czytaj więcej...

Tatrzańska kranówka coraz bardziej popularna

Tatrzańska kranówka coraz bardziej popularna

Wedle informacji Tatrzańskiego Parku Narodowego, w 2018 roku - w okresie od weekendu majowego do połowy listopada - turyści pobrali 85 tysięcy litrów wody ze zdrojów wody pitnej TPN zlokalizowanych w Kuźnicach i przy Centrum Edukacji Przyrodniczej. To znacznie lepszy wynik, niż zanotowany rok wcześniej.

Czytaj więcej...

A tymczasem w Tatrach (28.12.2018)

A tymczasem w Tatrach (28.12.2018)

Miniony, przedświąteczny tydzień może do idealnych pod względem pogody nie należał, jednak ogólne warunki i temperatury pozwalają już na funkcjonowanie większości wyciągów narciarskich i cieszenie się urokami białego szaleństwa. Natomiast trasy narciarskie na Kasprowym Wierchu są nieczynne, a wyciągi na Halę Gąsienicową i Goryczkową nie funkcjonują. Mimo leżącego tam śniegu i odpowiedniej temperatury, teren jest nieprzygotowany i występują liczne zaspy śnieżne.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

male dolomity

logo biale_proste2

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Statystyki

  • Artykułów: 8685
  • Odsłon artykułów: 24414225

';