male dolomity

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Statystyki

  • Artykułów: 7272
  • Odsłon artykułów: 19688010

Polska

Można i tak

Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Przełęcz Zawrat - Dolina Pięciu Stawów Polskich, fot. Andrzej Nocoń

Grill, parawan plażowy, krzesełka ogrodowe, parasol, uczestnicy „imprezy” w klapkach – i wszystko to w Tatrach Wysokich, wśród wszechogarniającego granitu, gdzieś obok łańcuchów pod Zawratem. Wszystko to działo się naprawdę. W sobotę, w godzinach popołudniowych zadziwieni całą tą sytuacją inni turyści powiadomili służby TPN.

Czytaj więcej...

Droga do Kuźnic

Droga do Kuźnic

Kuźnice – baza wypadowa dla wielu wycieczek w Tatry, to tu też znajduje się dolna stacja PKL Kasprowy Wierch, a poza tym miejsce gdzie straganów, kramów, knajp i góralskich restauracji nie brakuje. Jednak, aby się tutaj dostać trzeba skorzystać z jednego z dwóch sposobów. Dojazd bowiem własnym samochodem jest zakazany. Pozostaje więc wybór dotrzeć tam używając:

Czytaj więcej...

Z przedszkolakiem na Jurę - z Mirowa do Bobolic

Zamek w Bobolicach

Chciałbym zaprosić Was na naszą kolejną rodzinną wycieczkę na Jurę Krakowsko-Częstochowską. Tym razem wyruszamy na krótką wędrówkę od Mirowa do Bobolic. Odwiedzimy przy okazji dwa wspaniałe zamki znajdujące się na szlaku Orlich Gniazd. Mam nadzieję że zainspirujemy kogoś do wizyty w tym miejscu.

Czytaj więcej...

Z przedszkolakiem na Jurę - Ojców

Ojców

Tym razem mała odmiana od górskich szlaków. Na naszą krótką wycieczkę z córką obieramy Jurę Krakowsko-Częstochowską, a konkretniej Ojców. Niestety, jesteśmy ostatnio bardzo zapracowani z żoną i wręcz graniczy z cudem żeby wygospodarować nawet jeden dzień na rodzinną wycieczkę. Musimy zatem wykorzystać wspólne wolne popołudnie, których też jest jak na lekarstwo.

Czytaj więcej...

Szarlotka w Beskidach? - tylko na Markowych Szczawinach!

Szarlotka w Beskidach? - tylko na Markowych Szczawinach!

Królowa Beskidów – Babia Góra przyciąga co roku tłumy turystów. Prowadzi na nią kilka szlaków. Warto tak zaplanować trasę, by odwiedzić schronisko na Markowych Szczawinach. Oprócz tego, że panuje tu fantastyczna atmosfera to nawet przy tłumach obsługa opanowała system przyjmowania zamówień tak, że kolejki właściwie się nie odczuwa. Warto także zatrzymać się tutaj na przepyszną szarlotkę.

Czytaj więcej...

Z przedszkolakiem w góry - Czantoria

Z przedszkolakiem w góry - Czantoria

W ramach zachęcania dziecka do aktywnego spędzania czasu, wybraliśmy się z żoną i córką Oliwią na wycieczkę. Również dla mnie i żony jest to miła odskocznia od pracy i możliwość spędzenia wspólnego czasu. Mamy za sobą dopiero jedno udane wejście, na Równicę podczas majówki. Oliwka była z siebie bardzo dumna, gdy dotarła na wierzchołek tej góry, więc postanowiłem wykorzystać jej fascynację pierwszą górską wycieczką i wyznaczyć nam kolejny cel. Z racji tego że do Ustronia mamy w miarę blisko, wybrałem popularną Wielką Czantorię.

Czytaj więcej...

Dolina Białej Wody

Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Tatry Słowackie - Dolina Litworowa, fot. Katarzyna Dąbkowska

Przez pewien fragment da się nawet przejechać tu wózkiem inwalidzkim czy rowerem. Zaczyna się niewinnie i niemrawi. Ale już za chwilę piętrzą się tatrzańskie granie, skały i szczyty. Wycieczka Doliną Białej Wody i dalej, choć dluuuuuuuuga, ale jest bardzo, bardzo atrakcyjna i urokliwa.

Czytaj więcej...

Te trzy naj...

Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Gerlach, Niżne Rysy, Rysy i Wysoka, fot. Anna Wojciechowska

Gerlach (2665 m n.p.m.), Łomnica (2634 m n.p.m.) i Lodowy Szczyt (2630 m n.p.m.) - oto wielka trójka tatrzańska i o nich będzie dziś mowa. Ogromne, tajemnicze i niedostępne dla zwyczajnych turystów chodzących jedynie po szlakach (na Łomnicę dotrzeć można kolejką górską).

Czytaj więcej...

Kolejki i tłok

Na Giewont / fot. Stanisław M. Brzeziński

Nie tak dawno pisałem o masie turystów w Zakopanem, zatłoczonych tutejszych ulicach i tatrzańskich szlakach. Ostatnio sytuacja się trochę zmieniła... Ludzi i aut jest jeszcze więcej... :)

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"


';