Polska

Pies – tym razem nad Czarnym Stawem Gąsienicowym

zdjęcie z bazy zdjęć PG, Hala Gąsienicowa CSG / fot. Janusz Dębiński

Co jakiś czas pojawiają się informacje o zagubionych, błąkających się psach na terenie podlegającym pod TPN. Nie wiem jak to się dzieje, ale dla mnie jest to wręcz niewiarygodne. Te wszystkie kontrole, przepisy, zakazy i co? I nic. Z drugiej jednak strony, biorąc pod uwagę fakt, że mimo apeli, kar i obostrzeń aby nie śmiecić, nie wyrzucać odpadków i nie kąpać się w tatrzańskich zbiornikach, niektórzy z tego nic sobie nie robią, wszystko jest możliwe...

Czytaj więcej...

Labrador zdobył Giewont

Labrador zdobył Giewont

W minioną niedzielę, turyści na Giewoncie spostrzegli czarnego labradora, który to nie był w stanie sam poradzić sobie z zejściem po zalodzonym szlaku. Kierując się telefonicznymi poradami odpowiednich służb, udało się bezpiecznie sprowadzić psa na Halę Kondratową. Za przynętę posłużył kabanos. Niestety, ale z Hali Kondratowej, pies pobiegł w stronę Kalatówek i ślad po nim zaginął.

Czytaj więcej...

Niebezpieczne Tatry

Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Żółta Turnia, Granaty

W ostatni weekend turysta wędrujący na Zadni Granat poślizgnął się na zaśnieżonym zboczu i zaczął spadać. Na szczęście zatrzymał się na skalnej półce doznając jedynie niegroźnych dla życia kontuzji.

Czytaj więcej...

Niedźwiedź w rejonie Kasprowego Wierchu

zdjęcie z bazy zdjęć PG, Kasprowy Wierch / fot. Justyna Ozorowska

Po ostatnim okresie obfitych opadów, możemy wreszcie spodziewać się w miarę słonecznej, prawie bezwietrznej i co najważniejsze suchej pogody! Takie prognozy cieszą i zachęcają turystów do większej aktywności. Obok jednak ludzi, często spotkać można różne tatrzańskie zwierzęta, które ogrzewają się promieniami jesiennego słońca.

Czytaj więcej...

Jaskinia Piekło

Bramy Piekła stoją otworem / fot. Zbigniew Wójcik

Jakiś czas temu pisaliśmy o Jaskini Raj w Górach Świętokrzyskich. Czymże byłby Raj bez przeciwieństwa, jakim jest Piekło? Swojego reprezentanta owe Piekło ma dość skromnych rozmiarów, jednak wciąż zachwyca. Jaskinia nazywana jest również przez mieszkańców Piekłem pod Skibami. To mikroskopijne cudo znajduje się w rezerwacie przyrody Góra Zelejowa. Urzeka i przeraża jednocześnie.

Czytaj więcej...

Można i tak

Zdjęcie z bazy zdjęć PG: Przełęcz Zawrat - Dolina Pięciu Stawów Polskich, fot. Andrzej Nocoń

Grill, parawan plażowy, krzesełka ogrodowe, parasol, uczestnicy „imprezy” w klapkach – i wszystko to w Tatrach Wysokich, wśród wszechogarniającego granitu, gdzieś obok łańcuchów pod Zawratem. Wszystko to działo się naprawdę. W sobotę, w godzinach popołudniowych zadziwieni całą tą sytuacją inni turyści powiadomili służby TPN.

Czytaj więcej...

No Trace Tatra - finisz

No Trace Tatra - finisz

Dobiegła końca wędrówka Marka Kamińskiego wokół Tatr. W osiem dni podróżnik pokonał pieszo 200 km. Spotkał się z ponad dwudziestoma osobami na różne sposoby związanymi z Tatrami, żeby porozmawiać o problemach, które dotyczą gór i terenów wokół nich. Wszystko pod hasłem No Trace – bez śladów w przyrodzie.

Czytaj więcej...

Z przedszkolakiem na Jurę - z Mirowa do Bobolic

Zamek w Bobolicach

Chciałbym zaprosić Was na naszą kolejną rodzinną wycieczkę na Jurę Krakowsko-Częstochowską. Tym razem wyruszamy na krótką wędrówkę od Mirowa do Bobolic. Odwiedzimy przy okazji dwa wspaniałe zamki znajdujące się na szlaku Orlich Gniazd. Mam nadzieję że zainspirujemy kogoś do wizyty w tym miejscu.

Czytaj więcej...

Kalatówki nieczynne

Zdjęcie z bazy zdjęć  PG: Hotel Górski Kalatówki z Bocznia Kasprowego

W związku z planowanymi praca remontowymi, od 1 listopada do 10 grudnia schronisko PTTK – hotel górski na Kalatówkach będzie nieczynny (nie będą wydawane żadne posiłki, wynajęcie pokoju również będzie niemożliwe).

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

male dolomity

Popularne

Blogi

FundacjaTOPR 271x62_v1

TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

Statystyki

  • Artykułów: 7605
  • Odsłon artykułów: 21001876

';