Odkryj Beskid Wyspowy 2019

Kategoria: Ze szlaku / Polska

Forum Gmin Beskidu Wyspowego zrzeszające 21 Gmin z Małopolski zaprasza 1 maja 2019 roku na VIII Tour Mszana Dolna. Tour Mszana Dolna rozpoczyna jubileuszową dziesiątą edycję akcji Odkryj Beskid Wyspowy, której celem jest upowszechnianie rodzinnych i aktywnych form spędzania wolnego czasu oraz popularyzacja kultury, tradycji, folkloru regionu pięknego, ale jeszcze mało odkrytego Beskidu Wyspowego.

W programie oprócz Touru Mszana Dolna przewidziano 19 (w tym 2 nocne) rodzinne wędrówki po Beskidzkich Wyspach dla turystów w każdym wieku, albowiem najmłodszy uczestnik ubiegłorocznych górskich spotkań liczył 2 miesiące, a najstarszy 90 lat!!!
Rodzinne wędrowanie rozpoczynamy 2 czerwca 2019 r. od Urbaniej Góry. Następnie czekają na zdobycie "wyspy" Lubogoszcz, Śnieżnica, Jasień, Modyń, Luboń Wielki, Sałasz, Lubomir, Ćwilin, Kamionna, Kostrza, Szczebel, Łopień, Potaczkowa, Łyżka, Mogielica, Patryja, a na finał 8 września 2019 roku Miejska Góra .

Trasy tegorocznych wędrówek zostały wytyczone po Głównym Szlaku Beskidu Wyspowego " Beskidzkie Wyspy", który przebiega przez najbardziej atrakcyjne miejsca i góry Beskidu Wyspowego.
Udział jest bezpłatny, nie trzeba się rejestrować, wystarczy przyjść na miejsce zbiórki. Każdy uczestnik uczestniczy w wędrówkach na własną odpowiedzialność.
Dla najmłodszych amatorów górskich wycieczek 7 maja 2019 roku jest organizowany VI Rajd dla dzieci i młodzieży " Beskidzkie Wyspy" na Jaworzu.

wyspowy2704
fot. źródło FB/Odkryj Beskid Wyspowy

Organizatorzy dbają też o środowisko i dlatego 15 maja 2019 roku zapraszają na  Dzień Sprzątania Beskidu Wyspowego.

Wspomniany Główny Szlak Beskidu Wyspowego "Beskidzkie Wyspy" liczący 250 km, 62 "wyspy" został wyznaczony w formie pętli i można go rozpoczynać w dowolnym miejscu. Dla zdobywców GSBW czekają diamentowe, złote i srebrne rysie.
Miłośników muzyki, tańca, smacznego jadła i dobrej zabawy czeka 11-12 maja 2019 roku w Łącku "Święto Kwitnącej Jabłoni", a w miesiącu czerwcu, lipcu i sierpniu VII Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego "Beskidzkie Rytmy i Smaki" w dziesięciu miejscowościach (Tokarnia, Dobra, Żegocina, Wiśniowa, Tenczyn, Kamienica, Rabka Zdrój, Pisarzowa, Przyszowa i Limanowa), na którym będzie przedstawiony bogaty dorobek i tradycje górali Zagórzan, Kliszczaków, Białych Górali, Podhalan i Lachów.
W wakacje zapraszają nas na cykl imprez organizowanych przez Gminy Beskidu Wyspowego pod nazwą "Lato w Beskidzie Wyspowym" z licznymi koncertami, wystawami, festynami i festiwalami (m.in. Jarmark Dobrzański, Święto Owocobrania i Jarmark Cysterski w Szczyrzycu, Festiwal Śliwki, Miodu i Sera w Laskowej, Taneczne Wakacje w Rabce -Zdroju, Święto Jabłka i Gruszki w Czasławiu, Dni Limanowej, Mszany i Tymbarku, Dożynki, Festiwale Smaku i prezentacje Kół Gospodyń Wiejskich).
Na koniec akcji Odkrywania Beskidu Wyspowego 22 września 2019 przybędziemy do Tenczyna na IX Festiwal Zespołów Regionalnych Beskidu Wyspowego "Beskidzka Podkówecka".
W weekendy w miesiącu czerwcu, lipcu i sierpniu 2019 roku na miłośników starych parowozów czeka niezapomniana podróż pociągiem retro z Chabówki do Kasiny Wielkiej na trasie Galicyjskiej Kolei Transwersalnej (niedawno obchodziła jubileusz 135 lecia). 16 czerwca 2019 roku na VII Galicyjskim Pikniku Kolejowym na stacji w Dobrej po raz kolejny zostanie podjęta próbę pobicia rekordu świata w śpiewaniu piosenki kolejowej.

Żródło:
mat.pras. Odkryj Beskid Wyspowy

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 9788
  • Odsłon artykułów: 26665930
  
  ';