TAURON Polska Energia pozostaje z Fundacją GOPR na dłużej!

Kategoria: Ze szlaku / Polska

Wspólne projekty edukacyjne zwiększające bezpieczeństwo w górach, kolejna edycja Dnia Ratownika Górskiego, a także specjalistyczne szkolenia dla pracowników Grupy TAURON – to efekt podpisanej umowy między TAURON Polska Energia a Fundacją GOPR, która będzie obowiązywała przez kolejne dwanaście miesięcy.

Rozpoczęta w 2018 r. współpraca obu podmiotów zaowocowała wieloma ciekawymi inicjatywami, które przyczyniły się do zwiększenia świadomości społeczeństwa na temat zagrożeń, jakie mają miejsce w górach. W 2019 r. działania te, które spotkały się z bardzo dobrym odbiorem społecznym, będą kontynuowane z TAURON Polska Energia, głównym partnerem Fundacji GOPR.

W ramach Akademii GOPR ratownicy przeprowadzą kolejne prelekcje dla dzieci i młodzieży szkolnej. W sierpniu br. odbędzie się trzecia edycja Dnia Ratownika Górskiego, który tradycyjnie odbędzie się w Krynicy-Zdrój. W ubiegłym roku wzięło w nim udział ponad 15 tyś. turystów i mieszkańców Krynicy. Na mocy nowego porozumienia pracownicy spółek Grupy odbędą szkolenia pod okiem ratowników, podczas których uczyć się będą m.in, poruszania na górskich, rwących rzekach, a także będą mieli okazję z bliska przyjrzeć się, jak wygląda dzień ratownika górskiego na służbie. W 2018 r. wzięło w nich udział ponad 100 pracowników.

gopr0605

- Mimo tego, że już sporo udało nam się zdziałać, to wciąż przed nami dużo wyzwań  w zakresie poprawy bezpieczeństwa w górach i edukacji z tym związanej. Tylko w 2018 r., w prelekcjach, warsztatach Akademii GOPR wzięło udział 20 tyś. uczestników, jednak skala potrzeb jest olbrzymia, gdyż z roku na rok coraz więcej Polaków odwiedza góry. Dotarcie do jak największej liczby osób z edukacją profilaktyczną ma dla nas zatem kluczowe znaczenie. Bardzo się cieszę, że tak duży i ważny partner, jakim jest TAURON, będzie towarzyszył w kolejnym roku działalności Fundacji i realizacji naszych celów – podsumowuje Marcin Kądziołka, prezes zarządu Fundacji GOPR.

- W TAURONIE mamy świadomość tego, że konkretne działania i decyzje biznesowe przez nas podejmowane mają wpływ na klientów, pracowników i ich rodziny, a także społeczności lokalne i środowisko naturalne. – mówi Filip Grzegorczyk, prezes TAURON Polska Energia. – W ramach współpracy z Fundacją GOPR, odbywają się liczne inicjatywy mające na celu zarówno szerzenie profilaktyki bezpieczeństwa w górach, jak i ochrony przyrody. Zasięg działania Fundacji pokrywa się z obszarem działalności Grupy TAURON, co jeszcze bardziej podkreśla spójność oraz zasadność partnerstwa. – dodaje.

Źródło:
mat.pras. Fundacja GOPR

Komentarze

 • Brak komentarzy...

  Dodaj komentarz


  Konkurs Fotograficzny "Górski Kalendarz"

  male dolomity

  logo biale_proste2

  Popularne

  Blogi

  FundacjaTOPR 271x62_v1

  TOPR SystemMonitoringuPogody_271x62

  Statystyki

  • Artykułów: 9510
  • Odsłon artykułów: 25933357
  
  ';